$
שוק ההון

קומפיוג'ן מדווחת על שת"פ עם חברה בת של אסטרהזנקה

חברת הביוטכנולוגיה חתמה על הסכם למתן רישיון בלעדי לחברת בת של ענקית הפארמה הבריטית לצורך פיתוח תרופות אונקולוגיות לטיפול בסרטן

דרור רייך 15:3202.04.18

המסחר במניית קומפיוג'ןהדואלית הופסק בת"א בשעה 14:00 על רקע הודעה חשובה: חברת הביוטכנולוגיה חתמה על הסכם למתן רישיון בלעדי לחברת בת של ענקית הפארמה הבריטית אסטרהזניקה (MedImmune), לצורך פיתוח תרופות אונקולוגיות לטיפול בסרטן.

 

 

עקב המסחר המקוצר בשל חול המועד, המסחר במניית החברה לא חודש אך במסחר המוקדם בארה"ב מראה פתיחה בעלייה של 11% - זאת לאחר עלייה דומה במחיר המניה, ללא כל סיבה, ביום חמישי שעבר בוול סטריט (ביום שישי לא היה מסחר בגלל חג הפסחא).

 

ראשי קומפיוג'ן הסתבכו בעבר בנושאי מידע פנים כאשר במרכז הפרשה עמדה עסקה מהותית של חברת קומפיוג'ן עם ענק התרופות הגרמני באייר (Bayer).

 

מה דעתך על מניית קומפיוגן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במהלך החודשים דצמבר 2012 - אוגוסט 2013 ניהלה קומפיוג'ן מו"מ עם באייר ועל פי החשד שהתברר בבית המשפט כנכון הועבר מידע פנים מאריה צ'צ'קס, בעלה של סמנכ"לית בחברת הביוטכנולוגיה, לאחותו חנה רדו ולשני חבריו - איתן רבי ורן אמיתי שרכשו מניות בזמן אמת.

 

קומפיוג'ן, בניהולה של ענת כהן-דייג, מפתחת תרופות ראשונות מסוגן לאימונותרפיה של סרטן, והסכם מתן הרישיון הבלעדי עם MedImmune הוא למחקר ופיתוח תרופות ביולוגיות, מבוססות נוגדים מסוג בי-ספציפיים ומולטי-ספציפיים לאימונו-אונקולוגיה לטיפול בסרטן.

 

ענת כהן-דייג מנכ"לית קומפיוג'ן ענת כהן-דייג מנכ"לית קומפיוג'ן

 

 

נוגדים בי-ספציפיים ומולטי-ספציפיים הם נוגדנים המהונדסים גנטית על מנת להיקשר לשתי מטרות חלבוניות או יותר, בהתאמה, ועל ידי כך יכולים לאפשר שימוש במנגנוני פעולה שונים בתוך מולקולה יחידה כדי לטפל במחלה.

 

על פי תנאי ההסכם, קומפיוג'ן תספק רישיון בלעדי ל-MedImmune לצורך פיתוח הנוגדנים ובמסגרת ההסכם, MedImmune תהיה זכאית לייצר מספר מוצרים שונים והינה האחראית הבלעדית לכל פעילות המחקר, הפיתוח והמסחור.

 

קומפיוג'ן תקבל בתמורה 10 מיליון דולר כמקדמה, וזכאית לקבל עד 200 מיליון דולר נוספים עבור אבני דרך הקשורות לפיתוח, רישוי ומסחור המוצר הראשון, וכן תמלוגים בשיעורים שונים ממכירות עתידיות.

 

במידה ויפותחו מוצרים נוספים, קומפיוג'ן תהיה זכאית לתשלומים בגין אבני דרך ותמלוגים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x