$
בורסת ת"א

יו"ר חדש לגזית גלוב - אהוד ארנון יוביל את דירקטוריון הקבוצה

ארנון, לשעבר מנכ"ל דיסקונט ניו יורק, יחליף את היו"ר חיים כצמן, שכיהן בתפקיד משנת 1995 - כצמן התמנה בינואר לתפקיד מנכ"ל גזית במקום שותפו דורי גולד

שירות כלכליסט 16:4927.03.18

יו"ר חדש לגזית גלוב: אהוד ארנון יוביל מעתה את דירקטוריון הקבוצה ויחליף את חיים כצמן, מבעלי השליטה, שמונה בתחילת השנה לתפקיד מנכ"ל גזית. מינויו של ארנון, שכהונתו תחל רשמית מחר, מסיים מהלך של שינוי בהנהגה אותו יזם כצמן עצמו.

ארנון (67) כיהן עד לאחרונה כנשיא ומנכ"ל בנק דיסקונט ניו יורק. בעבר שימש כחבר הנהלה וכראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט ישראל. כמו כן כיהן בשורה של תפקידים במגזר הפיננסי, בכלל זה ראש האגף העסקי של HSBC בישראל ותפקידים שונים בבנק הפועלים (מנהל סקטור בחטיבה העסקית, מנהל מערך סחר החוץ, מנהל סניף סן פרנסיסקו, ומנהל תחום יחסי ציבור ודוברות).

 

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהשכלתו ארנון הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

 

בחודש ינואר השנה הודיעה גזית על פרישתו של דורי סגל מתפקידו כמנכ"ל גזית גלוב - לאחר כהונה של שנה בלבד. שותפו לגרעין השליטה כצמן, שכיהן כיו"ר גזית גלוב, מונה לתפקיד המנכ"ל. מכאן נולד הצורך במינויו של יו"ר חדש. כצמן כיהן כיו"ר דירקטוריון גזית גלוב החל ממאי 1995 - הוא ממשיך לכהן כיו"ר דירקטוריון אטריום, יו"ר דירקטוריון סיטיקון וסגן יו"ר ריג'נסי סנטרס. כצמן מכהן גם כיו"ר דירקטוריון ומנכ"ל נורסטאר החזקות, בעלת השליטה בחברה.   

 

השינוי הוסבר בכך שכצמן העדיף ששסגל יתמקד בתפקידו כיו"ר הדירקטוריון של החברה הבת FCR שפועלת בקנדה. "הגענו למסקנה שהפעילות שלנו בקנדה היא הגדולה ביותר וצריכה תשומת לב. אין איש ראוי יותר מדורי סגל להשביח את החברה הזו (החברה הבת FCR). הוא בנה את החברה הזו מאפס. זו חברה עם נכסים בשווי של 1.7 מיליארד דולר (חלקה של גזית). אני אקח את תפקיד המנכ"ל כדי להשביח את גזית גלוב והוא יתמקד בקנדה. לא באתי לעשות סיבוב. המינוי שלי בגזית גלוב הוא ארוך טווח", אמר כצמן.

 

עוד הוסיף כצמן כי לא צפוי שינוי משמעותי במדיניות של גזית גלוב. "אני הרי הייתי שותף להתווית המדיניות עד כה ולכן לא צפוי שינוי במדיניות הניהול בהמשך. אנחנו נמשיך להגדיל את רכיב הנדל"ן הפרטי באמצעוצ רכישות פרטיות של גזי הוריזון (הזרוע הפרטית בארה"ב), הקטנת שיעור המינוף ומכירה של מניות בזרועות הציבוריות". לשאלה האם צפוי להיות שינוי בעלויות השכר של השניים ענה כצמן: " לא חושב. בכל אופן לא שינוי מהותי".

 

 

אהוד ארנון, היו"ר הנכנס של גזית גלוב אהוד ארנון, היו"ר הנכנס של גזית גלוב צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x