$
שוק ההון

סלע קפיטל השלימה את העסקה לרכישת קניון 'חונים קונים' ממליסרון

קרן הריט תשלם 178 מיליון שקל לחברת הקניונים של משפחת עופר; דמי השכירות הנקיים מהנכס (NOI) מסתכמים בכ-12.3 מיליון שקל בשנה המשקפים תשואה שנתית של 7.28%

אורן פרוינד 19:1126.03.18

סלע קפיטל דיווחה היום (ב') על השלמת העסקה לרכישת קניון 'חונים קונים' בראשון לציון שנחשפה ב"כלכליסט" לפני שבועיים. סלע קפיטל תרכוש את הקניון בתמורה ל-178 מיליון שקל. ההסכם נחתם לרכישת הזכויות בשתי קומות מסחריות בשטח של 15 אלף מ"ר ו-462 מקומות חנייה ובנוסף זכויות בנייה בשווי של 9 מיליון שקל הממוקמים באזור התעשייה של ראשון לציון.

הקניון נמצא בתפוסה מלאה ל-35 שוכרים בתקופות שכירויות של עד 5 שנים בתוספת אופציות להארכת הסכמי השכירות לתקופות שונות של עד עשר שנים נוספות. דמי השכירות הנקיים מהנכס (NOI) מסתכמים בכ-12.3 מיליון שקל בשנה המשקפים תשואה שנתית של 7.28% ביחס לסכום הרכישה ללא שווי זכויות הבנייה. דמי השכירות צמודים למדד המחירים לצרכן. סלע קפיטל הודיעה כי תממן את העסקה באמצעות סדרת האג"ח ג' שגייסה לאחרונה בהיקף של 757 מיליון שקל.

 

לפני שבוע נחשף ב"כלכליסט" על היפרדות במשפחת עופר. ליאורה עופר, אחיה דורון עופר ובן דודם אייל עופר חתמו על הסכם לפירוק השותפות ביניהם בבנק מזרחי טפחות ובמליסרון. הצורך לבחור בין האחזקות במזרחי או במליסרון נובע מהסעיף בחוק לצמצום הריכוזיות במשק המתייחס למגבלת המוטלות על גוף ריאלי שהיקף החוב שלו במאזן מגיע לכ–6.5 מיליארד שקל.

 

מתחם חונים קונים רשל"צ מתחם חונים קונים רשל"צ צילום: ענר גרין

 

עפ"י ההסכמות, יוכל דורון עופר לבחור האם להצטרף לליאורה בהחזקה במליסרון או לאייל - בבנק מזרחי טפחות. בשלב השני של העסקה תרכוש ליאורה את אחזקותיו של אייל במליסרון ותהפוך לבעלת השליטה היחידה (64%) בחברת הקניונים, ואילו אייל ירכוש את אחזקותיה במזרחי טפחות ויישאר שותף יחיד בשליטה בבנק יחד עם דודי ורטהיים.

 

המהלך יתבצע באמצעות עסקאות רכישה הדדיות שבסיומן יחזיק אייל עופר ב-22% ממניות מזרחי טפחות, לעומת 3% היום. חברת עופר השקעות מוחזקת כיום בידי ליאורה עופר (52%), אייל עופר (33%) ודורון עופר (15%).

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x