$
בורסת ת"א

נלחמים על העמלות: גיל קוטלר תובע 5 מיליון שקל מלאומי פרטנרס

קוטלר טוען כי ביצע את הקשר הראשוני עם קבוצת הנדל"ן CIM, שהנפיקה בת"א את הקרן CMCT - ושילמה עמלת חיתום של 30 מיליון שקל; לאומי פרטנרס: "מדובר בתביעה מופרכת עד הזויה"

אורן פרוינד 20:1222.03.18

גיל קוטלר, סמנכ"ל הכספים של דסק"ש מקבוצת אי.די.בי ולשעבר סמנכ"ל הכספים של חברת גזית גלוב, תובע 5.2 מיליון שקל מחברת לאומי פרטרנס חתמים, זרוע החיתום של בנק לאומי.

 

קוטלר טוען כי ביצע את הקשר הראשוני עם קבוצת הנדל"ן CIM האמריקאית של שאול קובה ואבי שמש שגייסה לאחת הקרנות שלה (CMCT) כ- 800 מיליון שקל באמצעות מניות בכורה בתל אביב בנובמבר 2017 . לאומי פרטנרס קיבלה עמלת חיתום של כ- 30 מיליון שקל בהנפקה זו.

 

סכום התביעה חושב כשיעור של 15% מהיקף העמלה (4.5 מיליון שקל) בתוספת מע"מ. כמו כן, דורש קוטלר לקבל שיעור של 15% מכל תמורה עתידית שתגיע מהנפקות נוספות מקבוצת CIM. התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין יצחק אבירם ומאור ברוש.

 

ההנפקה האמורה בוצעה עוד בתקופתם של המנכ"ל עופר גרינבאום וסגנו שי נבו, טרם עזבו השניים לטובת המתחרה פועלים איביאי חיתום. כתב התביעה המפורט חושף את המאמצים האדירים של החתמים והמתווכים השונים להגיע ליזמים האמריקאים, לטובת גיוס כסף בישראל.

 

קוטלר, ששהה תקופת זמן בארה"ב מתוקף תפקידיו השונים בגזית גלוב, טוען כי הוא זה שהכיר לעופר גרינבאום את קבוצת CIM בזמן ריצה משותפת של השניים. עוד נטען כי קוטלר הציע לגרינבאום לנצל את ההיכרות שלו עם השוק האמריקאי על מנת להביא יזמים נוספים לגיוס בישראל (לאחר שבוצעו כבר כמה הנפקות מוצלחות על ידי צמד המייסדים של ההנפקות האמריקאיות רפי ליפא וגל עמית).

 

קוטלר טוען בכתב התביעה כי בשעתו סוכם עם גרינבאום שעבור ההיכרות שלו עם החברות האמריקאיות הוא יזכה לתשלום עמלה עבור כל הבאת "ליד" (קשר) לחברה חדשה שמעוניינת לגייס בישראל. קוטלר טוען כי כתוצאה מאותן שיחות, הוא התחיל לחפש ולערוך ניתוחים על חברות אמריקאיות פוטנציאליות לגיוס בשוק המקומי.

עוד טוען קוטלר שקיבל מידי לאומי פרטנרס מצגת ייחודית לביצוע הנפקות של חברות נדל"ן אמריקאיות, עליה נכתב PRIVATE & CONFIDENTIAL , לצורך הצגה לגופים שונים.

 

לדברי קוטלר, לאחר הגיוס שבמוקד התביעה הוא קיים פגישה עם שי נבו שבה נאמר לו שאושר לו תשלום עבור תפקידו, אך לאור סוגיות משפטיות שהעלתה היועצת המשפטית של לאומי פרטנרס הקשורים לתפקידו כסמנכ"ל הכספים של דסק"ש, הם חשבו על תשלום בדרך של חוזה ייעוץ. בתום הפגישה טוען קוטלר כי פנה לגרינבאום ושאל אותו מה הסכום שיקבל. לדבריו גרינבאום השיב לו שמדובר בתשלום של חצי מיליון שקל, סכום שגרם לו ל"מבוכה".

 

קוטלר טוען כי פנה ליועץ המשפטי של אי.די.בי ושל דסק"ש על מנת לבדוק את סוגיית ניגוד העניינים ואף ביקש את אישור וועדת הביקורת של החברות לביצוע התשלום עבורו. לדבריו, ועדת הביקורת אישרה לו לקבל את התשלום. קוטלר, לפי המתואר בכתב התביעה, פנה למנכ"ל לאומי פרטנרס, חברת האם של לאומי פרטנרס חתמים, ירון בלוך, על מנת לדון איתו בתשלום העמלה. לדבריו, בלוך טען כי המתווכים שהביאו לידי ההנפקה של CIM היו עימו בהיכרות עוד משנת 2012 ומשכך סירב לשלם לו את העמלה, לדבריו. הסירוב הזה הוביל לתביעה.

 

מלאומי פרטנרס נמסר בתגובה: "מדובר בתביעה מופרכת עד הזויה. האיש המציא סיפור בניסיון לקבל שלא כדין כספים על עסקה שמעולם לא היה מעורב בה ולא תרם לא מאומה. עזות המצח של קוטלר בטענותיו גרמה לו לשכוח מכך שלו היה ממש בטענותיו הרי שפעל בניגוד עניינים חמור, ואף מעבר לכך, עת בשעה שכיהן כסמנכ"ל כספים של גזית-גלוב ולאחר מכן כסמנכ"ל כספים של דסק"ש וחתם מדי רבעון על הצהרות שזהו עיסוקו היחיד, הוא בכלל עסק, לפי טענתו ההזויה, בחתמות בעסקאות ענק".

 

 צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x