$
שוק ההון

מנכ"ל מקסיכם: "לא צפויים לרכוש את הנתח של חצרים בנטפים - טוב שיש שותף ישראלי"

בביקורו הראשון בישראל מאז הרכישה באוגוסוט האחרון, אמר דניאל מרטינז וולה כי הסכם הרכישה של חברת ההשקיה בטפטוף הוא ארוך טווח

עדי ברק 12:2121.03.18

"הסכם הרכישה של נטפים הוא ארוך טווח ומקסיכם לא צפויה לרכוש את הנתח שבשליטת חצרים (20%)", כך אמר היום (ד') דניאל מרטינז וולה, מנכ"ל מקסיכם, בשיחה עם "כלכליסט" במהלך ביקורו הראשון בישראל מאז הרכישה.

 

 

בחודש אוגוסט האחרון רכשה מקסיכם (Mexichem) את השליטה (80%) בחברת ההשקיה בטפטוף לפי שווי של 1.895 מיליארד דולר. החברה רכשה את כלל האחזקות של קרן פרמירה (61.3%) ואת כלל האחזקות של קיבוץ מגל (6%). קיבוץ חצרים, שהחזיק ב־32.7% מנטפים, מכר אז כ-12.7% מהחברה. "אנחנו שמחים שיש לנו שותף ישראלי", הוסיף וולה.

 

במקסיכם אישרו כי רכישת נטפים עשויה להוביל לרכישות של חברות ישראליות נוספות, אך לא בשנה הקרובה, בה יתמקדו בעיקר בסינרגיה עם נטפים

 

מפעל נטפים מפעל נטפים צילום: מאיר אזולאי

 

"מקסיכם מכבדת מאוד את ההנהלה המקומית"

רן מידן, נשיא ומנכ"ל נטפים, שהשתתף בשיחה, הדגיש כי שיתוף הפעולה בין נטפים ומקסיכם (המחזיקה בנתח של 30% מהשוק העולמי), יאפשר לנטפים להתרחב בשווקים מרכזיים כמו הודו, סין ואמריקה הלטינית. "בהודו, נטפים היא חברת ההשקייה השנייה בגודלה, אבל בכל שנה אנחנו מצמצמים את הפער. גם בסין, אליה נכנסנו לפני ארבע שנים אנחנו בצמיחה משמעותית. מבין היצרניות הבינלאומיות אנחנו החברה הגדולה ביותר שם", אמר מידן.

 

"עסקאות כאלה הן חתונה, אתה צריך לדעת למה אתה נכנס. למקסיכם יש תרבות של צמיחה, חדשנות ורכישות. במקרים אחרים בעולם, הנהלת החברות שרכשו נשארה כפי שהיא, וכך גם בישראל. מקסיכם מכבדת מאוד את ההנהלה המקומית", אמר מידן וציין כי האמצעים שמקסיכם תעניק לנטפים יאפשרו לחברה להמשיך ולגדול גם מבחינת מספר העובדים. הוא צופה שמרבית המועסקים הבאים של נטפים יהיו דווקא ברחבי העולם, אבל גם בארץ.

 

מקסיכם ונטפים לא שללו אפשרות להנפקה עתידית של החברה. בשנת 2017 ה-EBITDA של נטפים עמד על 133 מיליון דולר, עלייה שנתית של 16%. החברה צופה צמיחה דו ספרתית חזקה בשנים הקרובות ו-BITDA של 220 מיליון דולר בשנת 2020. הכנסות מקסיכם ב-2017 הסתכמו ב-5.8 מיליארד דולר, פי 19 מהכנסותיה ב-2003.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x