$
בורסת ת"א

אזהרת רווח בבזק - לאחר הערכת שווי מעודכנת ל-yes

חברת התקשורת צופה כי הרווח הנקי ב-2017 יעמוד על 1.2 מיליארד שקל - לעומת 1.4 מיליארד בתחזית הקודמת; זאת, בין השאר, עקב ירידת ערך מוניטין של 90 מיליון שקל בחברת הלוויין

אביב גוטר 08:0221.03.18

בזק פרסמה הלילה הערכת שווי מעודכנת ל-yes המצביעה על קיטון בפעילות החברה שמתורגמת לירידת ערך מוניטין בסך 90 מיליון שקל. לפי דו"ח שהוכן עבור בזק על ידי מעריך שווי חיצוני, שוויה של yes הסתכם ב-1.35 מיליארד שקל לעומת 2.55 מיליארד שקל ב-2016. כלומר, בתוך שנה בזק מחקה 47% משוויה של yes, וזאת בשל החרפת התחרות בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית. זו לא הפעם הראשונה השנה שבזק מבצעת הערכת שווי ל-yes שתוצאותיה מצביעות על ירידת ערך, אך הפעם בזק הודיעה כי הירידה בפעילות החברה תשפיע על רווחיה.

 

בעקבות זאת בזק מעדכנת את התחזית שלה, שלפיה הרווח הנקי ב-2017 יהיה 1.2 מיליארד שקל, לעומת 1.4 מיליארד שקל בתחזית האחרונה שניתנה בדוחות 2016. כמו כן עדכנה בזק את ה-EBITDA השנתי ל-3.8 מיליארד שקל לעומת 4 מיליארד שקל. עם זאת תזרים המזומנים של הקבוצה צפוי לעלות ל-2.1 מיליארד שקל לעומת 2 מיליארד שקל בתחזית הקודמת. בזק תפרסם את דוחות 2017 ב-29 במרץ.

 

המחיקה הגדולה עשויה להצביע על הכשלים בעסקת המיזוג בין בזק ל-yes ב-2015, אז רכשה ענקית התקשורת את אחזקותיו של שאול אלוביץ' בחברת הלוויין תמורת סכום כולל של 1.05 מיליארד שקל. מריל לינץ', שביצעה הערכת שווי של yes עבור בזק לקראת העסקה, לא התייחסה לתרחישים לפיהם התחרות בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית תתפתח, וזאת אף שסלקום tv החלה לחדור לשוק וחברות תקשורת נוספות השתעשעו ברעיון להקים פלטפורמת שידורים על גבי האינטרנט.

 

עסקת בזק-yes נחקרה בחודשים האחרונים במשרדי רשות ניירות ערך, ותיק החקירה הועבר לפרקליטות בנובמבר עם המלצה לכתבי אישום נגד אלוביץ', מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, מנכ"ל yes רון אילון ומזכירת החברה לינור יוכלמן. לפי החשד, הנדלר ויוכלמן קידמו את האינטרסים של אלוביץ' בוועדות הבלתי תלויות שהוקמו על מנת לבחון עסקאות בעלי עניין של החברות של אלוביץ' בתוך קבוצת בזק. עוד עולה במסגרת החשדות כי אלוביץ' ובכירי בזק ביצעו מניפולציות בדו"חות הכספיים של yes על מנת שאלוביץ' יממש את תמורה נוספת בסך 170 מיליון שקל שהותנתה בתוצאות הדו"חות הכספיים.

 

דוד גרנות ממלא מקום יו"ר בזק דוד גרנות ממלא מקום יו"ר בזק צילום: עופר חן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x