שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

צ'ופר למנכ"ל ישרוטל: יוכל לקבל בונוס של 17 שנה גם אם יתפטר

למרות שהמוסדיים התנגדו, שכרו של המנכ"ל ליאור רביב, שכלל בין היתר את תנאי הפרישה החלומי, אושר באסיפת בעלי המניות

חזי שטרנליכט 17:2714.03.18

הגופים המוסדיים התנגדו אבל איציק סלע, בעל עניין בחברת ישרוטל, "סידר" למנכ"ל הרשת, ליאור רביב, שהבונוס שלו הוא זכאי, שעשוי להיות מחושב על פני תקופה של 17 שנה, יעמוד לרשותו גם במידה ורביב יחליט להתפטר מתפקידו.

 

אתמול (ד') פרסמה החברה את תוצאות ההצבעה של בעלי המניות בנוגע לשלושה נושאים שהובאו בפניה. בין הנושאים שהובאו לבעלי המניות היה אישור לכך שבעת שהמנכ"ל רביב, שמכהן בתור מנכ"ל ישרוטל מאז 2010, יתפטר מתפקידו, הוא עדיין יהיה זכאי למלוא תנאי הפרישה. כמו כן, הוארכה תקופת ההודעה המוקדמת על ההתפטרות מ-8 ל-12 חודשים.

 

מתוצאות ההצבעה עולה כי הגופים המוסדיים השונים ובהם בתי ההשקעות ילין לפידות, מור, חברת קרנות הנאמנות איילון, מיטב ד"ש וחברת הכשרה ביטוח - התנגדו פה אחד לשיפור בתנאים. אלא שבעל העניין בישרוטל, איציק סלע, המחזיק בכ-3.2 מיליון מניות (כ-5.74% מהחברה), אך אינו קשור לבעל השליטה ולכן יכול להכריע – החליט להעביר את ההטבה.

 

המנכ"ל רביב, שעלות תנאי העסקתו לפי דו"חות שנת 2016, הסתכמה בכ-4.08 מיליון שקל, זכאי לפי תנאי ההעסקה שלו לבונוס שיחושב על פני כל תקופת העסקתו כמנכ"ל ויהווה 0.1706% מהרווח התפעולי של ישרוטל בתוספת פחת. תקופה זו נקצבה בזמן מתחילת הכהונה של רביב בחודש ספטמבר 2010 ומסתיימת בסוף חודש אוגוסט 2027. כך שאם רביב יתמיד בכהונתו במשך 17 שנים כמנכ"ל הרשת, הוא יהא זכאי לתשלום בונוס המדובר על פני התקופה כולה, וכעת הוא זכאי להתפטר מתפקידו ולקבל את הבונוס.

 

 

ליאור רביב ישרוטל ליאור רביב ישרוטל

 

כמו כן, אישרו בעלי המניות, גם כאן בהתנגדות רוב המוסדיים, למעט איילון קרנות נאמנות ובית ההשקעות מור שהצביעו בעד, להתחיל לשלם דמי ניהול לבעלת השליטה בישרוטל, LFH International המחזיקה בכ-82.97% ממניות החברה. לפי החלטה זו ישולמו לג'וליאן לואיס, יו"ר החברה, תגמולים בסך של כ-505 אלף שקל, עבור 20% משרה. כמו כן, ישולמו עבור 2 דירקטורים מטעם LFG, תגמולים נוספים של 320 אלף שקל, ובסה"כ כ-825 אלף שקל בשנה.

 

הכנסות רשת ישרוטל הסתכמו בכ-972 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2017. הרשת חתמה פרק זמן זה ברווח נקי בהיקף של כ-80.2 מיליון שקל, ירידה של כ-9.6% ביחס לתקופה המקבילה ב-2016.

 

את התייחסותו של סלע לא ניתן היה להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x