$
שוק ההון

קדימהסטם קיבלה את אישור משרד הבריאות לניסוי בחולי ALS

הטיפול של החברה מנס ציונה מאפשר ייצור תאים בריאים והזרקתם לנוזל חוט השדרה, כדי לתמוך בתאים הלא מתפקדים ולהאט את התקדמות המחלה; קדימהסטם תערוך את הניסוי ב-21 חולי ניוון שרירים בבית החולים הדסה

דרור רייך 14:5313.03.18

חברת קדימהסטם מתחילה את הניסוי הקליני בחולי ALS בבית החולים הדסה, לאחר שקיבלה את אישור משרד הבריאות. מדובר בניסוי קליני שלב 1/2a באמצעות הטיפול התאי שפותח בחברה שיחל באופן מיידי.

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית קדימהסטם תבצע את הניסוי ב-21 חולים במחלקה הנוירולוגית בבי"ח הדסה עין-כרם שבירושלים. ניסוי החברה ייערך בהתאם להסכמות עם ה-FDA לאחר שקיבלה את אישור הוועדה העליונה לניסויים בבני אדם במשרד הבריאות הישראלי.

 

יוסי בן יוסף מנכל קדימהסטם יוסי בן יוסף מנכל קדימהסטם

 

 

הטיפול של קדימהסטם שנקרא AstroRx הוא טיפול תאי למחלת ה-ALS, תוצר של מחקר רב שנים שביצעה קדימהסטם. מדובר על פלטפורמה טכנולוגית שמתקנת ומחליפה רקמות ואיברים, על ידי שימוש בתאים אחרים בעלי תפקוד תקין, שהתמיינו מתאי גזע.

 

מחקרים המעידים כי המחלה נובעת מתפקוד לקוי של תאי תמך במוח בחולי ALS, כך שאינם תומכים כראוי בתאי העצב המפעילים את השרירים. הפיתרון של קדימהסטם מאפשרת ייצור תאי תמך בריאים והזרקתם לנוזל חוט השדרה, במטרה לתמוך בתאים הלא מתפקדים במוח, להאט את התקדמות המחלה ולשפר את איכות ותוחלת החיים של החולים.

 

קדימהסטם מנס ציונה מפתחת טיפולים תעשייתיים בתחום הרפואה המבוססים על תאים שהתמיינו מתאי גזע עובריים אנושיים, לטיפול במחלות נוירודגנרטיביות כגון ALS ומחלת הסוכרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x