$
שוק ההון

מלאנוקס רוצה ליישם ממשל תאגידי בסטנדרט הגבוה ביותר

החברה עזבה את בורסת ת"א ביוני 2013 בשל התנגדות המוסדיים הישראלים לכך שאיל וולדמן יכהן כמנכ"ל וכיו"ר. כעת על רקע מאבק עם קרן סטארבורד חברת השבבים מיוקנעם משנה גישה

דרור רייך 13:3112.03.18

לא שקט בגזרתה של חברת השבבים מלאנוקסהישראלית. החברה בניהולו של איל וולדמן, שמנובמבר היא במאבק מול הקרן האקטיביסטית מניו יורק, סאטרבורד, משגרת היום טרם פתיחת המסחר בוול סטריט מכתב למשקיעה, לגבי האסיפה המיוחדת שהיא מתכננת במאי השנה, לפני האסיפה השנתית ל-2018 של בעלי המניות שתתקיים ביולי.

 

 

 

במכתב מלאנוקס מציינת שהיא מעוניינת לשנות את שיטת הבחירה לדירקטוריון החברה. השינוי מתבטא בשני אופנים: הראשון, קבלת עיקרון "מירב קולות". עד היום השיטה של בחירת הדירקטורים בחברה הייתה ברוב של 50% מבעלי המניות, ובמידה והם לא היום מגיעים לכמות הנדרשת לבורד, מי שנבחר היה מצביע לגבי יתר הנבחרת. העיקרון החדש, "מירב הקולות" קובע כי כל המועמדים יעמדו לבחירה.

 

במקרה של מלנוקס מדובר ב-20 מועמדים (9 שהציגה קרן סטארבורד ועוד 11 שהציע מלאנוקס). הדירקטוריון החדש יהיה מורכב מהמועמדים שזכו למספר הקולות הגדול ביותר, כך שכל הדירקטורים המכהנים בדירקטוריון יהיו כאלו שנבחרו ישירות על ידי בעלי המניות.

 

השינוי השני ליישום הממשל התאגידי בסטנדרט הגבוה ביותר עפ"י מלאנוקס, הוא שימוש בכרטיסי הצבעה (Proxy Cards) אוניברסליים. אם ההצבעה הייתה מתקיימת לפי המצב עד היום לבעלי המניות היו מוגשים 2 כרטיסי הצבעה, עם שמות הדירקטורים של מלאנוקס ופרוקסי עם שמות הדירקטורים מטעם קרן סטארבורד. השינוי המוצע הוא לאחד את כל שמות הדירקטורים לכרטיס הצבעה אחד.

 

איל וולדמן,מייסד, יו"ר ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן,מייסד, יו"ר ומנכ"ל מלאנוקס צילום: עמית שעל

 

"ליטול שליטה מבלי לשם פרמיה"

 

זו אינה חלופת המכתבים הראשונה בין החברה מיוקנעם והקרן מניו יורק. במכתב שפורסם היום למשקיעים מציין מלאנוקס כי "ב-17 בינואר 2018, ללא אזהרה, ועל אף מה שנראו לנו כדיונים בונים, סטארבורד העמידה לבחירה מערך שלם של דירקטורים לדירקטוריון מלאנוקס בכוונה להחליף את כל הדירקטורים המכהנים וליטול שליטה בחברה מבלי לשלם לבעלי המניות פרמיה בתמורה לשליטה זו".

 

מלאנוקס מפרטת במכתב את הישגיה -השקעות אסטרטגיות שביצעה כדי להקדים את המתחרים בשוק הקישוריות שבו היא פועלת. כמו כן, היא חוזרת על העלאת התחזיות שלה לרבעון הראשון של 2018.

מלאנוקס חוזרת ומדגישה כי ההחלטות שתתקבלנה באסיפת בעלי המניות השנתית המיוחדת של החברה שתתקיים במאי ישפיעו באופן נחרץ על עתידה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x