$
שוק ההון

הצלחה בניסוי הקפיצה את בונוס ביוגרופ לשווי של חצי מיליארד שקל

החברה הישראלית הודיעה שלראשונה בעולם הושג ריפוי באמצעות שתל עצם חי באמת היד בשני מטופלים, ובשוק הרגל במטופל נוסף; הניסוי הבא יכלול 40 חולים ויבחן את בטיחות ויעילות הטכנולוגיה

דרור רייך 16:4211.03.18

בשורות טובות מצידה של בונוס ביוגרופ מחיפה הקפיצו את שווי החברה לחצי מיליארד שקל בבורסת ת"א. "הרבה חברות מגיעות לשווי גבוה עוד לפני שלב המכירות" מסביר לכלכליסט שי מרצקי, מנכ"ל החברה. "תראה את המקרה של קייט פארמה שנמכרה ב-11.9 מיליארד דולר עוד בשלב הניסויים".

אז על מה דיווחה חברת הביוטכנולוגיה הישראלית? בונוס, העוסקת בהנדסת רקמות ומפתחת טכנולוגיה לגידול שתל חי של עצם אנושית לשם השתלה בבני אדם, הודיעה שלראשונה בעולם הושג ריפוי של אמת היד בשני מטופלים, וריפוי שוק הרגל במטופל נוסף.

 

לאחר הדיווח קפצה בונוס בבורסת ת"א וננעלה בעלייה של 11.1% ובשווי של 509 מיליון שקל.

 

מדובר עדיין בתוצאות ביניים - לאחר חודשיים של מעקב מתוך 12 חודשי המעקב, אך בחברה מאמינים כי התוצאות מהוות עדות לכך שהטכנולוגיה של בונוס משיגה את ייעודה הקליני, בעיקר במקרים שונים של אורתופדיה.

 

"נכון להיום, הטיפול המקובל להשלמת חסר עצם קריטי אורתופדי הוא לקיחת עצם ממקום אחר בגוף והשתלתה במקום החסר", מסביר מרצקי". "יש מצבים אורתופדיים שעבורם לא קיים כיום כל פיתרון, והפיתוח הטכנולוגי של בונוס ביוגרופ הוא כנראה הטוב ביותר לחולים רבים הסובלים מהתופעה".

שי מרצקי שי מרצקי צילום: אדוארד קפרוב

 

איך זה עובד?

 

אז איך עובד השתל החי של בונוס ביוגרופ? נוטלים מהמטופל דגימת תאים מרקמת שומן, ובמערכת גידול המדמה את התנאים הדרושים לייצור עצם בגוף האדם מפתחים מהדגימה רקמות עצם. את החומר מזריקים למקום החסר, וחלקיקי העצמות מתחילים להתאחות בתוך הגוף. החשש מדחיית הרקמות החדשות על ידי הגוף אינו קיים, שכן מדובר ברקמה של החולה עצמו.

 

מה דעתך על מניית בונוס ביוגרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הניסוי הקליני הבא להשלמת חסר עצם קריטי אורתופדי מוגדר כשלב 1/2 והוא יכלול הרבה יותר חולים, כ-40-30 חולים לעומת שלושה היום. מטרתו תהיה בחינת בטיחות ויעילות השימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה.

 

על פי החברה, נתח השוק העולמי של המוצר נאמד בכ-7.5 מיליארד דולר בשנה. בונוס ביוגרופ עורכת במקביל עוד שני ניסויים קליניים. ניסוי בהשלמת חסר עצם בלסת עליונה או תחתונה, וניסוי בהשלמת חסר קריטי נרחב בעצם מעצמות הגפיים - יד או רגל.

 

רישום בארה"ב

 

"כל הניסויים שלנו נערכים בישראל, אבל הם נערכים לפי הפרוטוקול של רשות המזון והמנהל האמריקאי" אומר מרצקי. "התחלנו גם תהליך של רישום למסחר בארה"ב - שם נמצא השוק העיקרי שלנו, וכחברה דואלית יהיה לנו קל יותר לאפשר למשקיעים אמריקאים להיכנס".

 

בונוס עדיין זקוקה למזומנים. היא ביצעה תוך שלוש שנים 13 גיוסים, בפרמיה ממוצעת של 20% על מחיר השוק. בדוחות הכספיים האחרונים שפירסמה החברה, לרבעון השלישי של 2017, היא עדיין נושאת הערת עסק חי – כלומר המזומנים שברשותה לא יספיקו לה ליותר מ-12 חודשים.

 

על פי הדוחות הכספיים, יש לה קופת מזומנים של שני מיליון שקל, מול הפסד של 16.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2017. ראשי החברה מעריכים כי המכירות יגיעו בעוד שלוש עד ארבע שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x