• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

שותפות תמר במו"מ לשימוש בצנרת המושבתת של EMG להזרמת גז למצרים

השותפות דיווחה על האפשרות של רכישת זכויות השימוש בצנרת כבר בעת חתימת הסכם מכירת הגז למצרים; ב-2011 פוצצו חלקים מהצנרת, שמחברת בין אשקלון לאל עריש, ואספקת הגז המצרי לישראל נפסקה

ליאור גוטמן 15:2007.03.18

שותפות הגז תמר דיווחה לפני שעה קלה (יום ד') על מגעים ראשוניים לרכישת זכויות שימוש בצנרת הולכת הגז המושבתת של EMG. מדובר בצנרת שהוקמה לפני כעשור והיא מחברת בין אשקלון לאל עריש.

במהלך 2011 פוצצו חלקים מהצנרת במסגרת מה שכונה אז "אביב העמים הערבי", עד לרמה שאספקת הגז המצרי לישראל נעלמה ולא חודשה עד היום. רכישת זכויות השימוש בצנרת אינה חדשה ולמעשה היא דווחה בשעת חתימת הסכם מכירת הגז למצרים, כאחת משלוש דרכי ההולכה שנבחנו.

פיצוץ הצינור ב-2011 פיצוץ הצינור ב-2011 צילום: רויטרס

 

פרט לשימוש בצנרת של EMG, שותפות תמר שוקלת הזרמת גז דרך מערכת הולכה חדשה שתיבנה באזור כרם שלום, או לחילופין להשתמש בצנרת ההולכה שתשמש את חוזה הגז של חברת החשמל הירדנית, עם חיבור קיים שעובר מדרום לישראל ומשם מערבה למצרים. בתוך כך, עוד דווח הבוקר על התקיימות התנאים המתלים לסגירת חוזה הגז של מאגר לוויתן מול ירדן.

 

יצוין שרצף ההודעות הללו מגיע זמן קצר לפני כוונת תמר פטרוליום (שמחזיקה ב-9.25% ממאגר תמר) לבצע גיוס חוב בהיקף של כ-2.2 מיליארד שקל עבור רכישת 7.5% מאחזקות נובל אנרג'י במאגר תמר עצמו.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x