$
שוק ההון

נחשף בכלכליסט

רעידת אדמה בכלל ביטוח: המנכ"ל איזי כהן התפטר מתפקידו

ברקע להתפטרות: דוח של מומחה החשבונאות משה ברקת המנתח את הכשלים בהנהלת כלל ואת הסיבות שבגללן איבדה את מעמדה בצמרת חברות הביטוח

גולן חזני 13:4407.03.18
איזי כהן הודיע לדירקטוריון כלל ביטוח כי הוא מבקש להתפטר מתפקיד מנכ"ל חברת הביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי כהן הודיע על התפטרותו לדירקטוריון החברה היום (ד') לפני הצהריים.

 

 

היום נחשף ב"כלכליסט" כי דירקטוריון כלל הזמין חוות דעת ממומחה החשבונאות משה ברקת ששימש שלוש שנים יו"ר חברת הביטוח הפניקס. ברקת התבקש להכין ניתוח על הכשלים בהנהלת כלל, על החוזקות של החברה והסיבות שבגללן איבדה את מעמדה בצמרת חברות הביטוח.

 

הבוקר שוחח כהן עם דני נווה והביע תרעומת על הכתבה ב"כלכליסט", שמבחינתו היתה סוג של שבירת כלים, ובאותה שיחה הודיע על החלטתו להתפטר. "נשבר לי", אמר.

 

כהן שהסתייג מהמינוי בישיבת הדירקטוריון אליה זומן, התעמת עם המסקנות של ברקת וחלק על כולן בישיבה נוספת שנערכה לאחר שזה הגיש את מסקנותיו.

 

כהן משמש מנכ"ל כלל ביטוח מאז 2012.באוקטובר האחרון חוזהו הוארך בשנתיים, ושכרו ירד משמעותית בשל המגבלות על שכר הבכירים. החוזה הוארך בשנתיים בין השאר מאחר שב-2019 אמורה אי.די.בי, בעלת השליטה בכלל, למכור את השליטה בחברה.

 

דירקטוריון כלל החליט להקים ועדת איתור בראשותו של היו"ר דני נווה שתבחר את מחליפו של כהן.

 

מקורב לכהן אמר כי הדוח החיצוני שביקש הדירקטוריון אינו הסיבה להתפטרותו של איזי כהן אלא אחד מתוך שרשרת אירועים, שבבסיסם פער בין תפיסת העולם של איזי כהן לגבי ניהול החברה והשבחתה לטווח הארוך - לרבות השקעות בתשתיות החברה והכנתה לעתיד - מול תפיסה של גורמים אחרים שהעדיפו לייצר רווח בטווח הקצר. בתוך כך, נוצרו מתחים שהשפיעו על העבודה השוטפת, וכך כהן לא היה מוכן להמשיך. לדברי המקורב, מתסכל לראות כיצד המנכ"ל הבא יהנה ממה שאיזי בנה, אך הוא עצמו לא צריך לדאוג - מדובר במנכל מוכשר ומנוסה, הוא קיבל הצעות לאורך 5 השנים האחרונות ולא נענה להן. אין לי ספק שפניו לדרך חדשה והוא לא יישאר יום אחד בבית". 

 

איזי כהן איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x