$
שוק ההון

קרן ברוש של אמיר אפרתי נכנסת לתחום הנפט: תחפש בארות בים המלח ולואיזיאנה

הקרן האקטיביסטית חתמה על הסכמים להצטרפות לשותף הכללי המנהל של שותפות פטרוטקס - שנכון להיום כמעט ריקה מפעילות ונסחרת ברשימת השימור בשווי של 8 מיליון שקל בבורסה

אורן פרוינד 13:1706.03.18

קרן ברוש האקטיביסטית שמנוהלת על ידי אמיר אפרתי נכנסת לתחום הגז והנפט. ברוש חתמה היום (ג') על הסכמים להצטרפות לשותף הכללי המנהל של שותפות פטרוטקס (לשעבר זרח) שנכון להיום כמעט ריקה מפעילות ונסחרת ברשימת השימור בשווי של 8 מיליון שקל בבורסת תל אביב.

 

פטרוטקס היא בעלת שני רישיונות לחיפוש נפט, אחד באזור צפון ים המלח והשני במדינת לואיזיאנה שבארה"ב ונמצאת לקראת גיוסי הון וחוב משמעותיים על מנת לרכוש פרויקטים מניבים נוספים בארה"ב.

 

ברוש נחשפה לפטרוטקס לאחרונה במהלך רואד שואו שהיא ביצעה בתל אביב לקראת הנפקת הון של 25 מיליון שקל שהיא עתידה לבצע בקרוב. ברוש החליטה שהיא רוצה להיכנס אבל לא כאחד האדם אלא כמשקיע עוגן עם יכולת השפעה. ברוש מחזיקה כעת לאחר ההסכמים ב-22% מהזכויות בשותף המנהל, המייסד יוסי לוי מחזיק ב-11% מהזכויות, עורך הדין יעקב כץ מחזיק ב-7% מהזכויות וחברת Energy Texas LLC שמורכבת מבכירים לשעבר בחברת נובל, מחזיקה ב-60% מהזכויות.

 

ברוש צפויה להוות ככל הנראה משקיע עוגן בגיוס ההון שעתידה השותפות לבצע בימים הקרובים. בעתיד היא מתכננת גם לבצע גיוסי אג"ח בהיקפים של מאות מיליוני שקלים על מנת לפתח פרויקטים חדשים בארה"ב. את ההנפקה של פטרוטקס צפויים להוביל גופי החיתום רוסאריו קפיטל חיתום בניהולו של נדב רבן וגוף החיתום סייבל של שחר סיידון.

 

אמיר אפרתי מנהל קרן ברוש קפיטל אמיר אפרתי מנהל קרן ברוש קפיטל צילום: עמית שעל

 

השותפות מגייסת את הכסף לרכישה של שני פרויקטים בשלב זה בעלות של 2.5 מיליון דולר. שני הפרויקטים הם MILTON ו- Opossum HoLLOW שנמצאים שניהם במדינת טקסס בארה"ב. שני הפרויקטים האלו יוחזקו לאחר הרכישה (בכפוף לגיוס) בבעלות מלאה על ידי השותפות ועל פי דוח משאבים שהוכן על ידי חברת FORREST GRAB הם מכילים רזרבות מוכחות של 131 אלף חביות נפט ו-5.9 מיליארד רגל מעוקב של גז.

 

נוסף על שני הפרויקטים האלו בפרוטקס מעוניינים גם לפתח שני פרויקטים חדשים. האחד הוא רישיון חתרורים שבו מחזיקה החברה בשיעור של 28.75% באזור חלמיש במדבר יהודה בצפון ים המלח. לפי דוח משאבים האומדן לחביות הנפט נע בין 4 ל-11.2 מיליון חביות נפט. השני הוא Badger Pass בסמוך לעיר ניו אורלינס שבמדינת לואיזיאנה שהיעד לקדיחה שלו חל בסוף שנת 2018. על פי הערכות של דוח משאבים בסיכויי הצלחה של 50% ניתן להגיע לרזרבות של 106 מיליארד רגל מעוקב של גז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x