$
בורסת ת"א

גרנות לא מוותר לרודב: יצא מהדיון על מינוי יו"ר

ל"כלכליסט" נודע כי במהלך ישיבת הדירקטוריון שלשום בערב, כשעלה נושא מינוי יו"ר קבוע לחברה, גרנות יצא מהאולם ולא השתתף בדיון

גולן חזני 06:5001.03.18

יו"ר בזק דוד גרנות נתן תוקף להערכות כי איננו מתכוון לפנות את כסאו לשלמה רודב. ל"כלכליסט" נודע כי במהלך ישיבת הדירקטוריון שלשום בערב, כשעלה נושא מינוי יו"ר קבוע לחברה, גרנות יצא מהאולם ולא השתתף בדיון.

 

 

 

שני הנציגים של בי־קום, בעלת השליטה בבזק, דורון תורג'מן ועמי ברלב, הציגו את החשיבות בעיניהם של מינוי יו"ר קבוע ואת היתרונות של רודב כמי שמכיר את תחום התקשורת ובזק בפרט וביקשו מהדירקטורים לתמוך במינוי. השניים משמשים כדירקטורים חליפים לבני משפחת אלוביץ'. אלה ביקשו להתפטר מהדירקטוריון אולם למעשה לא התפטרו והם רשומים עדיין כדירקטורים עד לכניסתם האפשרית לתפקיד כדירקטורים של תורג'מן, רודב ותמיר כהן שהוא נציג של נתי סיידוף ושותף עמו לרכישת השליטה בבזק. גופים מוסדיים מתנגדים למינוי כהן, וקרן אליוט מצדה מתנגדת למינוי כל שלושת הדירקטורים. הדיון במינויים צפוי להתחדש ביום ראשון.

 

חבר הדירקטוריון שמונה לאחרונה מטעם פסגות, זאב וורמברנד, טען כי ועדת המינויים צריכה לדון פורמלית במינויים של השלושה ורק אחר כך לאשר אותם. גרנות עצמו אמר שאישור השלושה דורש גם בדיקה של אסמכתאות שעליהם להביא. חלק מהדירקטורים טענו כי קורות החיים שהגיש תמיר כהן היו קצרים מדי – חצי עמוד של דף פוליו בלבד – ושונים בהיקפם מקורות החיים של שני המועמדים האחרים, כך שהדירקטוריון ביקש מכהן לפרט יותר ולספק אסמכתאות על הרזומה שלו.

 

מימין: מ"מ יו"ר בזק דוד גרנות ו שלמה רודב מימין: מ"מ יו"ר בזק דוד גרנות ו שלמה רודב צילום: עופר חן

 

עוד נודע כי בישיבה הובאו לראשונה בצורה פורמלית הדרישות שעליהן המליצה חברת עמדה בבעלות נורית ברמן ואיקה אברבנל, לבקשת הדירקטוריון, כתנאי סף לדירקטורים בחברה. לפי עמדה כל דירקטור יצטרך לעמוד בשתיים מתוך שש הדרישות הבאות: היכרות עם תחומי טכנולוגיה וחדשנות; ניסיון בתחום התקשורת;

ניסיון בניהול ארגון גדול; מומחיות פיננסית; משפטן או מומחה בדיני ממשל תאגידי ודיני חברות או לחילופין היכרות ועבודה מול הרגולטור; ניסיון בשוק ההון בעסקאות חוב והיכרות עם משקיעי שוק ההון.

 

נציג של קרן אליוט שהגיע לארץ מקיים פגישות עם גופים מוסדיים ישראלים. גופים מוסדיים טענו שלא נעשה תיאום כלשהו בנוגע לבחירת דירקטורים מכיוון שהצדדים יודעים ומכירים את צו הבזק שאוסר על תיאום בין גופים שמהווים מעל 5% ממניות החברה, וכי בפגישות ביקשה אליוט להבין את עמדת המוסדיים הישראלים בשאלות מהותיות הנוגעות לבזק.

 

נראה כי אסיפת בעלי המניות תתקיים במועדה המקורי – חודש מאי – והזימון אליה ייצא מיד אחרי הדו"חות הכספיים. באסיפה זו אמורים להיות מובאים לאישור מינויי הדירקטורים החדשים. אם כהן לא ימונה לתפקיד דירקטור כבר ביום ראשון הקרוב מאיים סיידוף לרדת מהעסקה שכן הוא אמור להעביר עוד החודש את תשלום המזומן בהיקף כ־400 מיליון שקל להשלמתה. בינתיים עושים המועמדים הנוספים צחי וחן נוימן מאמצים להגיש הצעה של הרגע האחרון לרכישת יורוקום. רק אם הצעה זו תהיה טובה משמעותית מזו של סיידוף היא תובא לדיון עם סיכוי להתקבל. מקרן אליוט נמסר: "אין תגובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x