$
שוק ההון

רגע לפני פרסום הדוחות: חברת מדי המים ארד פרסמה אזהרת רווח

בדיווח של החברה לבורסה נכתב כי בשל תקלה בחלק ממוצריה היא צפויה לרשום בדוחות הכספיים לשנת 2017 הוצאה מיוחדת של 9-8 מיליון דולר

שיר רייטר 17:0426.02.18

רגע לפני פרסום הדוחות, חברת מדי המים הבורסאית ארד, בבעלות משותפת של הקיבוצים דליה ורמות מנשה, פרסמה אזהרת רווח. בדיווח של החברה לבורסה נכתב כי בשל תקלה בחלק ממוצריה היא צפויה לרשום בדוחות הכספיים לשנת 2017 הוצאה מיוחדת של 9-8 מיליון דולר.

 

לדברי החברה, התברר כי חלק ממדי המים שלה שהופצו בין השנים 2012-2009 בשוק האמריקאי עלולים שלא לעמוד באורך החיים להם התחייבה החברה בתקופת האחריות. זאת עקב התרוקנות הסוללות (המותקנות בתוך המוצרים) בקצב מהיר מהצפוי.

 

עוד ציינה החברה בניהולו של גבי ינקוביץ' כי במוצרים אשר נמכרו החל משנת 2013 ואילך, לא נמצאה תקלה זו ולהערכתה המוצרים יעמדו באורך החיים על פי תקופת האחריות. בחברת מדי המים ציינו כי בכוונתם לפנות באופן יזום, ולהציע ללקוחות אשר רכשו את המוצרים, לרכוש מוצר מתקדם יותר במחיר מופחת, או לקבל מוצר חליפי דומה ללא עלות במסגרת תקופת האחריות. בחברה מדגישים כי התקלה שנתגלתה אינה משפיעה על מוצרי החברה שנמכרו והנמכרים בשאר שווקי העולם.

 

בחודש שעבר נגזרו על חלק מבכירי החברה עונשים במסגרת פרשת קרטל המים הנוגעת לפעילות בין 2004 ל-2009 שבה תיאמו בכירים בחברות המים מספר מכרזים שנערכו על ידי רשויות מקומיות ותאגידי מים. המכרזים שתואמו היו מכרזים לרכישה, שיפוץ והסבה של מדי מים. ההתאגדות בקרטל, טענה רשות ההגבלים העסקיים, גרמה בעקיפין לעליית מחירי המים לצרכנים.

 

 

גבי ינקוביץ מנכ"ל ארד גבי ינקוביץ מנכ"ל ארד

בטל שלח
    לכל התגובות
    x