$
שוק ההון

וורן באפט: "אין לי מושג למה ברקשייר האת'וויי רכשה מניות טבע"

האורקל מאומהה התייחס בראיון ל-CNBC להחלטת ברקשייר לרכוש 1.8% מטבע ב-358 מיליון דולר. אמר עוד כי אין בכוונתו לכלול אותה במיזם הבריאות המשותף עם אמזון וג'יי.פי מורגן

שירות כלכליסט 15:4626.02.18

"אין לי מושג למה ברקשייר האת'וויי רכשה מניות טבע", כך אמר המשקיע המיליארדר וורן באפט בראיון ל- CNBC. עוד הוסיף באפט העומד בראש ברקשייר הת'אווי כי הוא "יודע מעט מאוד" על טבע ואין בכוונתו לכלול אותה במיזם הבריאות המשותף שהחברה תקים עם אמזון וג'יי.פי מורגן.

 

באפט אמר את הדברים שבועיים לאחר החשיפה כי חברת האחזקות שלו רכשה ברבעון הרביעי 18.9 מיליון מניות של טבע (כ-1.8%) בשווי של 357.6 מיליון דולר.

 

ההשקעה בטבע מוכת החובות גרמה להרמת גבות בקרב המשקיעים. ג'ים קריימר, מגיש התוכנית הפיננסית Mad Money של CNBC אמר לפני עשרה ימים כי הוא המום מהודעת חברת ברקשייר הת'אווי על השקעתה בטבע. "אני רואה בטבע חברה סוג ב' המנסה לשפר את הניהול שלה", אמר קריימר. לדבריו, "מדהים שבאפט משקיע במה שאני רואה בעיקר כגרוע שבגרועים".

 

מניות לטווח ארוך

"אם היה עליי לבחור בין אג"ח למניות בטווח הארוך, הייתי בוחר מיד במניות", אמר באפט בראיון. "אם הייתי צריך לבחור בין אג"ח ממשלתיות ל-30 שנה, או מניות ל-30 שנה, אני חושב שמניות יראו ביצועים טובים משמעותית מאג"ח", הוסיף וציין שעד כה השנה הוא קנה יותר מניות מאלה שמכר.

 

באפט ניפץ את התפיסה לפיה אג"ח הן השקעה בסיכון נמוך בטווח הארוך, במכתבו השנתי לבעלי המניות של ברקשייר האת'וויי (Berkshire Hathaway) בשנה שעברה. הוא המליץ למשקיעים להתמיד עם המניות לאור ההשפעה השלילית של האינפלציה על כוח הקנייה של אחזקות בעלות הכנסה קבועה.

 

"אני רוצה לומר מיד שאני מכיר בכך שבכל יום, שבוע, או אפילו שנה נתונים, מניות הן דבר מסוכן הרבה יותר מאג"ח לטווח קצר. אך ככל שהמשקיע מביט יותר קדימה, פורטפוליו מגוון של מניות אמריקניות הרבה פחות מסוכן מאג"ח, וזאת בהנחה שהמניות נרכשות בשיעור הגיוני של הכנסות לעומת שיעורי הריבית בזמן קנייתן," הוא כתב.

 

 

 

"זו תהיה טעות עבור משקיעים בעלי כוונות לטווח ארוך – וזה כולל קרנות פנסיה, קרנות שנותנות מלגות לסטודנטים, ואנשים פרטיים שרוצים לחסוך – למדוד את הסיכון שבהשקעתם לפי יחס המניות והאג"ח שבתיק ההשקעות שלהם. קורה הרבה שאג"ח בעלות דירוג גבוה (high-grade bonds) בתיק ההשקעות דווקא מגדילות את הסיכון."

 

וורן באפט וורן באפט צילום: רויטרס
בטל שלח
    לכל התגובות
    x