שוק ההון

הותר לפרסום: רו"ח רובי לזרוב, שותף ב-BDO, נעצר בפרשת השוחד בשיכון ובינוי

לזרוב, המשמש כרואה החשבון המבקר של חברת הבת של שיכון ובנוי, SBI תשתיות, נעצר ביום חמישי שעבר ומעצרו הוארך עד ליום שלישי השבוע

יניב רחימי, זוהר שחר לוי ותומר גנון 12:2825.02.18

רו"ח ראובן (רובי) לזרוב, מפירמת רואי החשבון BDO, נעצר ביום חמישי בשבוע שעבר בקשר לפרשת השחיתות לכאורה בשיכון ובינוי, בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר, קשירת קשר לפשע ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

מעצרו של לזרוב, המשמש כרואה החשבון המבקר של חברת הבת של שיכון ובנוי, SBI תשתיות, והחברות הבנות שלה, הוארך עד ליום שלישי השבוע. בדיון שהתקיים בבקשת המשטרה להארכת המעצר של לזרוב, דחה השופט עמית מיכלס מבית משפט השלום בראשון לציון את הבקשה לאיסור שמו של החשוד.

 

מיכלס טען שהעובדה שמדובר ברואה חשבון אינו מקנה לו חסינות מפני איסור פרסום, בין היתר לאור זאת ש"החשד הסביר נגד החשוד הינו בעוצמה גבוהה ביותר" כדברי השופט. בית המשפט נעתר לבקשת עורכי דינו של לזרוב ואישר את עיכוב הביצוע של החלטתו בנוגע לאיסור הפרסום עד להיום בשעה 12:00.

 

עורכי הדין רותי ליטבק ומוטי לזר, באי כוחו של לזרוב, מסרו בתגובה: "לדעתנו המעצר מהווה עליית מדרגה שלא היה בה צורך בנסיבות העניין. רו"ח לזרוב הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה. הוא ביצע את תפקידו במסירות, נאמנות, תוך הקפדה על הכללים, ואין לנו ספק כי בסופו של יום ימצא כי נהג כראוי וכדין"

 

מפירמת רואי החשבון BDO נמסר בתגובה: "BDO הינו משרד רואי החשבון בקבוצת שיכון ובינוי. במסגרת חקירת המשטרה נחקר גם רואה החשבון המבקר. המשרד משתף פעולה באופן מלא עם רשויות האכיפה ואנו משוכנעים שבתום הבדיקה יתברר מעל לכל ספק כי פעילות הביקורת של BDO עמדה בסטנדרט המקצועי הגבוה ביותר".

 

הארכת מעצר מימין עופר קוטלר וראובן לזרוב הארכת מעצר מימין עופר קוטלר וראובן לזרוב צילום: צביקה טישלר

 

הטריגר לפתיחת חקירת המשטרה בפרשת השוחד לכאורה בקבוצת שיכון ובינוי היה כתב תביעה שהגיש שי סקף, איש כספים של סניף קניה ב-SBI שוויץ, חברה נכדה של שיכון ובינוי. בכתב התביעה, שהוגש ביולי 2017, מגולל סקף את השחיתות שהוא נחשף אליה במסגרת עבודתו בקבוצת שיכון ובינוי.

 

לטענת סקף, הוא פנה עם ממצאיו ביחס לתשלומי השוחד לכאורה לרואה החשבון המבקר של החברה, רו"ח רובי לזרוב, שותף בפירמת רואי החשבון BDO זיו האפט. אולם לטענת סקף רו"ח לזרוב כלל לא הופתע ואמר לו שכל מעשי השוחד ידועים ומוכרים לו כבר שנים רבות.

 

בכתב התביעה נטען כי "רו"ח לזרוב הדגיש בפני סקף שאין מדובר בנוהג מקומי של אזור מזרח אפריקה, אלא בפרקטיקה מוכרת ומושרשת, חובקת עולם, שזוכה לגיבוי הביקורת הפנימית של החברה, ועדת הביקורת של הדירקטוריון, המחלקה המשפטית של החברה (בראשות עו"ד חזי קטן( ומגיעה אפילו עד ליו"ר הדירקטוריון, מר עופר קוטלר".

 

פרקליטיו של עופר קוטלר, עוה״ד צבי אגמון, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי מסרו בתגובה כי מרשם דוחה בתוקף את החשד המיוחס לו. מר קוטלר לא היה נושא משרה בחברות הרלוונטיות, אין לו כל קשר לפרשה הנחקרת ויש להביע צער על שרבוב שמו לפרשה. אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שיבדקו הדברים יתברר כי מר קוטלר חף מכל אשמה ויש לסגור את התיק נגדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x