$
שוק ההון

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א: בזק עלתה ב-1.3%, שיכון ובינוי מחקה 5.5%

ת"א 35 נחלש ב-0.6%, ת"א 125 ירד ב-0.7%; המשקיעים בבזק לא התרשמו מחקירות תיק 4000; הוארך מעצרם של הבכירים בשיכון ובינוי; רציו מחקה 7.1% מערכה, דלק קידוחים נסוגה ב-1.8%

כתבי שוק ההון 17:3020.02.18
דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

17:25 - המסחר ננעל במגמה שלילית - ת"א 35 נחלש ב-0.6%, ת"א 125 ירד ב-0.7%; בזק עלתה ב-1.3% אחרי יום מסחר מדשדש בצל חקירות תיק 4000, שיכון ובינוי צנחה ב-5.5% לאחר מעצר הבכירים בחשד לשוחד; מניות הגז נסחרו בירידות לאחר הזינוק החד

 שרשמו אתמול - רציו מחקה 7.1% מערכה, דלק קידוחים נסוגה ב-1.8%.

 

15:50 - יציגים: הדולר נחלש היום ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 3.521 שקלים, היורו נחלש היום ב-1.2% ושערו היציג נקבע על 4.371 שקלים; המשקיעים בבזק לא מתרשמים מהחקירות והמניה רושמת ירידה של 0.2%, שיכון ובינוי מאבדת 5.5% מערכה על רקע מעצר הבכירים; דלק קידוחים נסוגה ב-1.4% במחזור גבוה יחסית למניה זו, רציו מוחקת 5.4%.

 

אלגומייזר קופצת ב-5.3% לאחר שחברת התוכנה דיווחה למשקיעים כי החלה בתהליך רישום למסחר גם בבורסה בנאסד"ק באמצעות ADR. הערכת הזמן לרישום החברה הינה כחודשיים והיא מותנית באישור ה-SEC; גילת רשתות לווין נבחרה על ידי חברת התקשורת הלווינית Hispasat לפרויקט בשווי מיליוני דולרים לאספקת שרותי פס רחב במקסיקו, מניית החברה מתחזקת ב-0.8%.

 

גילת רשתות לוויין גילת רשתות לוויין צילום: צביקה טישלר

 

 

14:30 - על פי רוסאריו ייעוץ ומחקר, חברת מנרב צברה לאורך השנים ניסיון ומוניטין בתחום יזום הפרויקטים. "לצד הפרויקטים בהקמה הצפויים להסתיים בשנתיים הקרובות, החברה מקדמת בטווח הבינוני פרויקטים של התחדשות עירונית בהיקפים משמעותיים. בטווח הארוך, יוזמת מנרב פרויקטים באמצעות רכישת קרקעות וכניסה לעסקאות קומבינציה". אלון סלע, אנליסט רוסאריו, מעניק למניית מנרב שווי של 5.8 שקלים, המהווה אפסייד של כ-27% ביחס למחיר המניה הנוכחי שעומד על 4.03 שקלים.

מתחם של חברת מנרב בבית החולים הדסה עין כרם מתחם של חברת מנרב בבית החולים הדסה עין כרם צילום: מיקי נועם אלון

 

 

12:32 - המסחר במניית שיכון ובינוי נפתח לאחר עיכוב של כמעט שלוש שעות, המניה מאבדת 4.6%. מספר שעות לאחר עיכובם לחקירה של הבכירים בשיכון ובינוי על ידי חוקרי יחידת להב 433, פרסמה החברה הודעה למשקיעים בה דיווחה כי ארבעה עובדים בעבר ובהווה של חברה נכדה זרה שלה עוכבו הבוקר לחקירה על ידי משטרת ישראל. כן הודיעה החברה כי חוקרי משטרה פשטו  על משרדי החברה הבת שלה, זו שמחזיקה בחברה הנכדה הזרה, זאת לפי החברה "לצורך קבלת מסמכים על פי צו שעילתו חשד לשוחד".

 

בשיכון ובינוי מוסיפים כי החברה הנכדה הזרה "פנתה ביוזמתה לגורמי אכיפה זרים באירופה (מקום מושבה של החברה הזרה), וזאת לאור טענות שהועלו כלפי החברה הנכדה הזרה על ידי עובד שלה לשעבר ביחס לתקינות התנהלותה באפריקה במסגרת תביעה בבית הדין לעבודה שהוגשה כנגדה, ודיווחה להם אודות הטענות שהעלה העובד לשעבר ואודות הצעדים הננקטים על ידה לבדיקתן של אותן טענות."

שרי אריסון, בעלת השליטה בשיכון ובינוי שרי אריסון, בעלת השליטה בשיכון ובינוי צילום: יח"צ

 

11:40 - מניות הגז במגמה אדומה אחרי העליות החדות שרשמו אתמול - דלק קידוחים נסוגה בשעה זו ב-3%, רציו מוחקת 5.2%; גזית גלוב רכשה קרקע של כ-4.5 דונם בשכונת כוכב הצפון בת"א, באמצעות החברה הבת (100%) גזית גלוב ישראל. על הקרקע מוקם בימים אלו מרכז מסחרי שכונתי, ועלות הפרויקט מסתכמת בכ-110 מיליון שקל.

 

הדמיית המרכז המסחרי בכוכב הצפון הדמיית המרכז המסחרי בכוכב הצפון צילום: סטודיו אלכס לובימוב

 

10:20 - המסחר במניות פירמידת בזק נפתח: בזק נחלשת ב-1%, אינטרנט זהב ובי-קום ללא שינוי. המסחר במניית שיכון ובינוי טרם נפתח, החברה הודיעה כי המסחר ייפתח לאחר הודעה רשמית בהמשך לפרסומים על חקירת בכירים בחברה בחשד לשוחד.

 

 

10:00 - פתיחת המסחר מתעכבת גם במניית שיכון ובינוי: המשטרה עיכבה לחקירה בכירים בחברה החשודים במתן שוחד לעובד ציבור

 באפריקה. ארבעת הבכירים - בעבר ובהווה - חשודים בביצוע עבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר ביצועם של מיזמי בנייה באפריקה בהיקף של מאות מיליוני דולרים ברחבי העולם.

 

בזק דיווחה לבורסה על הארכת מעצרם של שאול ואור אלוביץ, סטלה הנדלר ועמיקם שורר. המסחר במניות בזק, אינטרנט זהב ובי-קום ייפתח בשעה 10:19.

  

9:45 - המסחר נפתח בירידות במדדים המובילים: ת"א 35 נחלש ב-0.2%, ת"א 125 יורד ב-0.1%; דלק קידוחים נסוגה ב-1.1% אחרי זינוק של 27% אתמול. המסחר במניות פירמידת בזק (בזק, אינטרנט זהב ובי-קום) מתעכב לקראת הודעה בנוגע להתפתחות האחרונה בחקירת רשות ני"ע והמשטרה.

 

09:25 - המסחר במניות קבוצת אלוביץ' (בזק, אינטרנט זהב ובי-קום) יפתח לאחר שיפרסמו תגובה לגבי ההתפתחות האחרונה בחקירת רשות ני"ע והמשטרה. הלילה הותר לפרסום, כי שבעת העצורים בתיק 4000 הם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ' ואשתו איריס; בנו של אלוביץ', אור המכהן כדירקטור בבזק; מנכ"לית החברה, סטלה הנדלר; מנהל הפיתוח העסקי בבזק, עמיקם שורר; מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר; ויועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ. החשדות המיוחסים להם כוללים ביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. חקירתם של חלק החשודים נמשכה אמש עד השעות הקטנות של הלילה.

 

שאול אלוביץ' בהארכת מעצר שאול אלוביץ' בהארכת מעצר צילום: אוראל כהן

 

 

08:40 - לירן לובלין, אנליסט אנרגיה, באי.בי.אי על עסקת הגז עם מצרים: "אפשר לומר שהקפיץ השתחרר במניות הגז לאחר תקופה ארוכה בה התיזה השלטת היתה שהסכם ייצוא לא יצא לפועל בזמן הקרוב וכי האופציות הסבירות (מצרים וטורקיה) הולכות והופכות ללא רלוונטיות. ההודעה תפסה אותנו, כמו גם את השוק בהפתעה והעליות החדות בכל הסקטור בהחלט מוצדקות. אם צריך להחליט באילו מניות להיות נוכח מצב העולם החדש אנו סבורים כי האפשרויות הזולות יותר הן רציו וישראמקו כאשר גם דלק קידוחים מספקת משוואת סיכון/סיכוי אטרקטיבית".

 

07:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר על רקע ירידות השערים שנרשמו אמש בבורסות המובילות באירופה. אתמול, המסחר ננעל בעליות במדדים המובילים - ת"א 35 עלה ב-0.6%, ת"א 125 התחזק ב-0.7% ומדד ת"א נפט וגז זינק ב-18.6% - זאת ברקע להודעה כי שותפויות תמר ולווייתן חתמו על הסכם למכירת גז למצרים ב-15 מיליארד דולר.

 

מניית דלק קידוחים (של קבוצת דלק) קפצה ב-27.6% וריכזה את המחזור הגבוה בבורסה, השותפה בלווייתן רציו ב-28.1%, השותפה בתמר ישראמקו עלתה ב-15.7%, תמר פטרוליום קפצה ב-14.1%.

 

המשקיעים בבזק לא התרגשו מהארכת המעצר של בכירים בחברה ומניית החברה ננעלה בירידה קלה של 0.1%; טבע מחקה 1.5% מערכה, מזור רובוטיקה נחלשה ב-2% בתחתית ת"א 35.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x