שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מרוויחה מנפילת הנדל"ן: גזית תרשום רווח של 53 מיליון דולר משורט על חברות אמריקאיות

מנכ"ל גזית גלוב חיים כצמן עשה הכנות מוקדמות לנפילה אפשרית במניות הנדל"ן: גידר את האחזקה ברג'נסי באמצעות רכישה בחסר שביצע על חברות נדל"ן מקבילות הפועלות בארה"ב

אורן פרוינד 16:0618.02.18

חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בחברת גזית גלוב, זיהה את הנפילה במניות הנדל"ן המניב בארה"ב בחודשים האחרונים. גזית גלוב דיווחה היום (א') כי היא צפויה לרשום רווח של 53 מיליון דולר כתוצאה מהימור נגד מספר חברות נדל"ן מניב שנסחרות ופועלות בארה"ב, באמצעות רכישה בחסר שביצעה (שורט) על מספר חברות נדל"ן אמריקאיות. שורט היא אחזקה שמניבה רווחים כאשר שווי החברות יורד.  

גזית גלוב לא עדכנה באילו חברות מדובר, רק ציינה כי מדובר בחברות מקבילות לחברת רג'נסי האמריקאית, שבה היא מחזיקה 9.32% מהמניות ונסחרת בבורסת ניו יורק בשווי של כ-10 מיליארד דולר. בדומה לחברות נדל"ן אמריקאיות אחרות, רג'נסי רשמה ירידה של כ-13% מתחילת השנה, בעיקר על רקע הציפייה לעליית ריבית בארה"ב, מהלך שמשפיע לרעה על חברות הנדל"ן המניב.

 

בכדי לגדר את האחזקה שלה ברג'נסי, גזית גלוב ביצעה שורט על מספר חברות מקבילות. המימוש של יתרות השורט בוצע היום וכך למעשה גזית גלוב נהנית מרווחים מוגדלים לאחר כניסתה לתוקף של רפורמת המיסוי של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ (אשר שהפחיתה את המס על החברות בארה"ב).

 

במקביל הודיעה היום גזית גלוב על צמצום האחזקה ברג'נסי. גזית גלוב מכרה כ-1.7 מיליון מניות בחברה תמורת כ-101 מיליון דולר. לאחר מכירה זו תחזיק החברה באמצעות חברה פרטית בבעלותה המלאה כ- 9.32% מהונה המונפק והנפרע של רג'נסי.

 

 

חיים כצמן חיים כצמן צילום: נמרוד גליקמן

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x