$
שוק ההון

חקירת בכירי בזק עלולה לטרפד גם הפעם את גיוס החוב של אינטרנט זהב

החברה, שבאמצעותה מחזיק אלוביץ' בבזק, השהתה בעבר את הנפקת האג"ח שלה בעקבות חקירה בעניין בזק; לפני שבועיים הודיעה אינטרנט זהב שהיא בוחנת הנפקת סדרת אג"ח חדשה, אולם לנוכח החקירה החדשה - גם הניסיון השני עלול להידחות

יניב רחימי 10:1318.02.18
החקירה המשותפת החדשה שנפתחה הבוקר (א') על ידי חוקרי הרשות והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 עלולה לטרפד את גיוס החוב של אינטרנט זהב, שבאמצעותה שאול אלוביץ' מחזיק בעקיפין בשליטה בבזק.

ביום שבו נפתחה החקירה הגלויה הראשונה בעניין בזק, ב-20 ביוני 2017, אינטרנט זהב הודיעה שהיא משהה את תהליך הנפקת אגרות החוב (סדרה ה') ברצף מוסדיים.

 

לפני כשבועיים אינטרנט זהב, בהנהלת דורון תורג'מן, הודיעה על כך שהיא שוב בוחנת הנפקת סדרת אג"ח חדשה למשקיעים מוסדיים בהיקף של 250 מיליון שקל. אינטרנט זהב הספיקה לקבל דירוג של A3 להנפקה מחברת מידרוג, אולם לנוכח פתיחת החקירה הבוקר, גם הניסיון השני של אינטרנט זהב עלול להידחות.

מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן צילום: אוראל כהן

 

מטרת גיוס החוב מהמשקיעים המוסדיים היא לאפשר לאינטרנט זהב להיערך כדי לעמוד בדרישות חוק הריכוזיות. אינטרנט זהב היא השכבה השלישית בפירמידה ששולטת בבזק, ולפי חוק הריכוזיות, החל מדצמבר 2019 מבנים פירמידיאלים יוגבלו לשתי שכבות בלבד. החלפת החוב הסחיר בחוב למוסדיים שלא ייסחר בבורסה אלא במסגרת "רצף מוסדיים" מהווה שלב ראשון בדרך להשטחת הפירמידה.

 

דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב מסר הבוקר לכלכליסט: "מצבה של אינטרנט זהב טוב מאוד. עם 196 מיליון שקל בקופה ו-15% מבי-קום שמעבר להיתר השליטה, לחברה נכסים כספיים לשירות כל החוב שלה עד סוף שנת 2020, גם אם לא ינבע לה עוד מקור אחר עד אז.

 

"אנחנו לא בלחץ עם הגיוס ברצף, ויש לנו עוד זמן רב כדי לעמוד בדרישת חוק הריכוזיות בהיבט זה. נמתין בסבלנות לסיום הסדר החוב ביורוקום ולהתפתחויות בבזק, וכולי אמונה שכבר בחודשים הקרובים תשתפר משמעותית גמישותינו הפיננסית ותקטן משמעותית אי הוודאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x