שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

ועדת האיתור החליטה: רביב צולר ימונה למנכ"ל כיל

צולר פרש לפני שבועיים מתפקידו הקודם כמנכ"ל איי.די.אי של ביטוח ישיר - הוא יחליף בתפקיד את אשר גרינבאום, שכיהן כמנכ"ל זמני של כיל מאז עזיבתו של סטפן בורגס בספטמבר 2016

גולן חזני 12:3414.02.18
רביב צולר ימונה לתפקיד מנכ"ל כיל החדש - כך נודע ל"כלכליסט". ועדת האיתור של חברת הכימיקלים בחרה בצולר, שעזב לפני שבועיים את חברת הביטוח איי.די.איי (ביטוח ישיר) - אותה הוביל כמנכ"ל במשך 10 שנים. את הבחירה בצולר הוביל יו"ר כיל יוחנן לוקר שעמד בראש ועדת האיתור. הודעה רשמית על המינוי צפויה בימים הקרובים.   

 

המועמד המוביל עד לאחרונה היה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה אולם המגעים עמו הופסקו על רקע מחלוקת על שכר. בשנה וחצי האחרונות, מאז פרישתו של המנכ"ל הקודם סטפן בורגס, מוביל את כיל כמנכ"ל זמני אשר גרינבאום.

 

בהודעה שהוציאה לפני שבועיים איי.די.איי על פרישתו של צולר נאמר כי הוא יישאר בתפקיד כמה חודשים עד למציאת מחליף. בשיחה שערך עם "כלכליסט" בעקבות הודעת הפרישה אמר צולר כי "אין שום דבר על הפרק, אבל אני יכול להגיד שבגיל ולנוכח הניסיון שלי אני מרגיש שאני בשיא שלי כמנהל והיכולות שלי כמנכ"ל. איך, איפה, אני עוד לא יודע. אני רק בן 53. הסיכום שלי עם הדירקטוריון שלי זה שחשוב לי שהמעבר יהיה מסודר וטוב. נתתי כמה זמן שצריך בשביל ההחלפה. מהצד השני, אחפש את הדבר הבא".

 

בשיחה האמורה אמר עוד צולר כי ספק אם תפקידו הבא יהיה בענף שבו פעל בעשור האחרון: "לא יודע אם אשאר בביטוח. אני קצת פחות מאמין, אבל אין לי מושג. מעניין אותי אתגר משמעותי בניהול כפי שהיה כשהקמתי את נס (צולר היה המנכ"ל הראשון של נס טכנולוגיות, שנוצרה מאיחוד של כמה חברות ב־1999) וכפי שהגעתי לשנות את פני הביטוח הישיר", אמר צולר.

 

מוקדם יותר היום פרסמה החברה, שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, את התוצאות הכספיות שלה לרבעון הרביעי ולשנת 2017. החברה רשמה גידול ברווחיות ברבעון הרביעי, ואף את השנה כולה סיימה ברווח - שיפור ביחס להפסד שנרשם בשנת 2016. דירקטוריון החברה קבע כי כיל תחלק דיבידנד בסכום של 70 מיליון דולר בחודש מארס הקרוב.  

 

מכירות כיל ברבעון הרביעי של השנה הסתכמו בכ-1.36 מיליארד דולר, עלייה קלה של כ-1.5% ביחס לרבעון המקביל בשנה הקודמת. מחזור המכירות של כיל בשנת 2017 הסתכם בכ-5.42 מיליארדי דולר עליה של כ-11.2% ביחס לשנת 2016.

 

 

רביב צולר רביב צולר צילום: דן לב

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x