$
בורסת ת"א

יובלים וישראל לוי נכנסים לבורסה: מגייסים 80 מיליון שקל בת"א

חברת רמות בעיר שבבעלות יזמי הנדל"ן איציק ברוך - בעל השליטה ביובלים - וישראל לוי, תשתמש בסכום שיגוייס לטובת מימון הפרויקט במתחם פינוי בינוי ברמת השרון

אורן פרוינד 18:3608.02.18

יזמי הנדל"ן איציק ברוך, בעלי קבוצת יובלים, וישראל לוי, בעלי קבוצת ישראל לוי נדל"ן, עומדים על סף כניסה לבורסה בתל-אביב. חברת רמות בעיר, הנמצאת בבעלות משותפת של החברות ובניהולו של אליאב מימון, פרסמה היום לציבור טיוטת תשקיף להנפקת איגרות חוב בהיקף של 80 מיליון שקל בבורסה בתל אביב. את ההנפקה צפויה להוביל חברת דיסקונט חיתום בניהולו של לירן רזמוביץ.  

חברת רמות בעיר מקימה את מתחם המגורים רמות השרון ברמת השרון ולשם כם היא מגייסת את הכסף. מדובר במתחם פינוי בינוי רחב היקף ברחוב החלוץ בעיר, המאגד בתוכו 4 פרויקטים אשר במסגרת כל אחד מהם יוקם מגדל בן 23-26 קומות. בסך הכול יוקמו במתחם 588 יחידות דיור חדשות במקום 168 יחידות דיור ישנות.

 

פרויקט המגדל הראשון נמצא כבר בעיצומה של הבנייה (שלד קומה 23) ואילו פרויקט המגדל השני נמצא בתחילת הבנייה (חפירה ודיפון), זאת לאחר שדיירי שני הפרויקטים הללו כבר פונו מבתיהם ו-4 בנייני רכבת מתוך 7 בניינים ישנים נהרסו.

 

בכוונת רמות בעיר לשעבד לטובת בעלי איגרות החוב את העודפים שייצברו מהפרויקטים א' ו-ב' של המתחם, הנאמדים בשווי של כ-145 מיליון שקל (64 מיליון שקל בגין פרויקט א' ו-81 מיליון שקל בגין פרויקט ב'). בסך הכל, שני הפרויקטים כוללים 206 יח"ד למכירה, מתוכן נמכרו עד כה 66 יח"ד. סכום המכירות של שני הפרויקטים מוערך בכ-500 מיליון שקל והרווח הגולמי שינבע מהם נאמד בכ-82 מיליון שקל (לפי דוחות המפקח מטעם הבנק המלווה).

 

איציק ברוך הבעלים של קבוצת יובלים איציק ברוך הבעלים של קבוצת יובלים צילום: כפיר זיו

 

מבחינת מועדי ההשלמה, החברה צופה להשלים את פרויקט א' בנובמבר 2019 ואת פרויקט ב' ביוני 2021. במסגרת פרויקטים ג' ו-ד' מיועדות למכירה 204 יח"ד נוספות בהיקף כספי של כ-500 מיליון שקל ועם רווח גולמי חזוי של כ-90 מיליון שקל.

 

הדירות החדשות יהיו בנות 4-6 חדרים ופנטהאוזים. הדיירים שמפנים דירות בנות 3 ו-4 חדרים בשטח ממוצע של כ-55-80 מ"ר יקבלו דירות חדשות, בנות 4-5 חדרים בשטח של 100-115 מ"ר ויכללו מרפסת, ממ"ד וכן חניה בחניון תת קרקעי. שטחו של הפרויקט כ-13 דונם והוא יכלול פארק פנאי חוויתי ייחודי המתפרש על פני 11 דונם. שיווק הפרויקט החל לפני כשנה וחצי.

  

קבוצת יובלים הוקמה בשנת 2000 על ידי איציק ברוך, והיא פועלת בתחום של ייזום, תכנון והקמה של פרויקטים למגורים, התחדשות עירונית, מסחר ומשרדים ברחבי הארץ. נכון להיום, הקימה ומקימה קבוצת יובלים כ- 1,300 יח"ד וכ-50,000 מ"ר משרדים בתל-אביב, רעננה, רמת השרון, נס ציונה ואילת. חברת ישראל לוי נדל"ן, בבעלותו של ישראל לוי, פועלת מזה למעלה מ-25 שנה בתחומים של יזום, הקמה והשבחה של פרויקטים, לרבות מתחמי מגורים, מתחמי יוקרה, משרדים, מתחמי פינוי-בינוי, מרכזים מסחריים, בתי מלון ועוד ברחבי הארץ. עורכי הדין המטפלים בהנפקה הנם דני מרקוביץ ונאווה רוזיליו ממשרד יגאל ארנון ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x