$
בורסת ת"א

ענקית המלונאות האמריקאית סטארווד בדרך לת"א: תגייס מיליארד שקל באג"ח

החברה פתחה בסבב פגישות עם משקיעים מקומיים - צפויה להנפיק בת"א רק חלק קטן מהזרוע המסחרית שלה, הכולל פורטפוליו של שבעה קניונים בשווי של 1.78 מיליארד דולר

אורן פרוינד 15:2208.02.18

גל ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות מתרחב אל עבר ענקיות נדל"ן. חברת סטארווד ווסט לימיטד (Starwood West Limited), מקבוצת ענקית המלונאות והנדל"ן סטארווד קפיטל גרופ של המיליארדר היהודי-אמריקאי בארי סרנליכט, הגישה תשקיף לקראת גיוס אג"ח ענק בבורסה בתל אביב.  

סטארווד החלה היום ראוד שואו בתל אביב (סבב פגישות עם משקיעים) לקראת גיוס של מיליארד שקל באמצעות אג"ח ללא בטחונות. את ההנפקה צפויים להוביל במשותף גופי החיתום פועלים איביאי ולאומי פרטנרס ביחד עם יועץ ההנפקות אורי אייזנברג.

 

קבוצת סטארווד קפיטל היא אחת מחברות הנדל"ן הגדולות בארה"ב שנכון להיום מנהלת נכסים בשווי 56 מיליארד דולר ומחזיקה ב-11 משרדים ברחבי העולם עם למעלה מ-3,400 עובדים. הקבוצה עוסקת כמעט בכל פעילויות הנדל"ן החל ממלונאות, משרדים, מסחר ומגורים להשכרה. הקבוצה הקימה 8 חברות ציבוריות שמחזיקות בנכסיה.

 

לישראל צפויה להביא החברה חלק קטן מתוך הזרוע המסחרית שלה (Starwood Retail Partners), עם פורטפוליו מצומצם של שבעה קניונים בשווי של 1.78 מיליארד דולר והון עצמי של 737 מיליון דולר שמהווה 41% מסך המאזן של החברה ושיעור מינוף (LTV) בריא של 57%.

 

קניונים בדעיכה

הקניונים ש"מגיעים" להנפקה בישראל נמצאים, כמו מרבית הקניונים בארה"ב, במגמת דעיכה. הכנסות החברה מהקניונים עמדו על 132 מיליון דולר בינואר-ספטמבר 2017 , ירידה של 1.5% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הגולמי של הקניונים גם הוא ירד ב-1% ועמד בתקופה האמורה על 85 מיליון דולר. בנוסף, החברה ביצעה שערוך שלילי של 84 מיליון דולר בנכסים שלה בעקבות ירידה בשכר הדירה שלה מהשוכרים.

 

 

בארי סטרנליכט בעל השליטה בקבוצת סטארווד בארי סטרנליכט בעל השליטה בקבוצת סטארווד צילום: גטי אימג'ס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x