$
שוק ההון

דלק מעריכה - בשנת 2021 חוזה הגז של חברת החשמל יפחת בכ-12.5%

לפי דוח שפרסמה דלק היא מעריכה שחוזה הגז של חברת החשמל לא יפתח לפני המועד המקורי שנקבע - גם אם היא רוצה לפתוח אותו קודם כדי להוריד לה עלויות

ליאור גוטמן 15:2707.02.18

קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובע, מפרסמת היום (ד) את תזרים המזומנים המהוון (DCF) העדכני שלה למאגר הגז תמר, שכולל בין השאר תחזית הכנסות ותשלומי מיסים שונים לעשורים הקרובים.

 

דלק מחדדת שכמות הגז במאגר כמו גם כמות הקונדסנט לא השתנתה מאז הדיווח האחרון ביולי 2017, והיא נותרה על כ-313 מיליארד מ"ק גז טבעי ועוד כ-14 מיליון חביות קונדסנט (תוצר לוואי של הפקת הגז שמשמש להפקת דלקים).

 

אז מדוע דלק פרסמה את התחזית המעודכנת ומה חדש שם? לפי דלק היא מתכננת גיוס חוב ולכן עליה לחדד למשקיעים את הנתונים האחרונים שיש במאגר, לרבות ירידת ערך או הכנסות. ולכן, במסגרת הגילוי האחרון דלק מעריכה שחוזה הגז של חברת החשמל לא יפתח לפני המועד המקורי שנקבע בין שני הצדדים, כלומר שנת 2021, גם אם חברת החשמל רוצה לפתוח אותו קודם כדי להוריד לה עלויות.

 

עוד טוענת דלק שההפחתה שהיא מעריכה כיום - מבלי להתחייב שזהו אכן השיעור הסופי - הוא כ-12.5%, או חצי ממה שחברת החשמל מבקשת. עוד עולה מנתוני דלק ששוי המאגר מהסתכם בכ-11.7 מיליארד שקל.

קידוח גז טבעי מאגר תמר קידוח גז טבעי מאגר תמר צילום: יח"צ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x