$
בורסת ת"א

לא מתרגשים מהירידות: תשובה ופתאל ממשיכים עם תוכנית ההנפקה בת"א

פתאל צפויה לצאת בשבוע הבא להנפקת ענק של 400 מיליון שקל - קבוצת דלק מתכוונת להוציא לפועל גיוס חוב בסכום דומה בהנפקת סדרה חדשה; ביג מבצעת היום הנפקת אג"ח ב-360 מיליון שקל

אורן פרוינד 16:5306.02.18

דוד פתאל ויצחק תשובה לא מתרגשים מהירידות בשוקי העולם בימים האחרונים וממשיכים כרגיל (נכון להיום, ג') בתכנית ההנפקה שלהם בבורסה בתל אביב. פתאל צפוי לצאת בתחילת שבוע הבא להנפקת ענק של 400 מיליון שקל לפי שווי של כ-4.5 מיליארד שקל לפני הכסף באמצעות חברת החיתום לידר, במה שמסתמנת כהנפקת המניות של השנה. בהנהלת החברה שידרו היום 'עסקים כרגיל' והודיעו כי ממשיכים על פי תכנית ההנפקה המקורית.  

גם יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק, החליט לפי שעה להמשיך בהכנות לגיוס החוב, בהיקף של 400 מיליון שקל, אותו הוא מתכוון להוציא לפועל בשבוע הבא בת"א. תשובה יבצע את הגיוס באמצעות סדרה חדשה (סדרה ל"ד).

 

חברת ביג שמנוהלת על ידי איתן בר זאב החליטה לבצע היום את גיוס החוב שלה, בהיקף של 360 מיליון שקל - באמצעות הרחבה של סדרה ט' שאינה מגובה בשעבוד. ביג היא חברה וותיקה ומוכרת בשוק ההון שיכולה להרשות לעצמה לגייס גם במצבים של אי וודאות בשווקים.

 

לעומתה, חברת הנדל"ן סאותרן האמריקאית, שכבר גייסה כאן 400 מיליון שקל בשנה האחרונה, העמידה בסימן שאלה את הגיוס הנוסף שלה, ההיקף של 70 מיליון דולר, הצפוי על פי התוכנית המקורית להתבצע מחר (ד') בת"א, באמצעות חברות החיתום אוריון. שתי חברות נוספות שכן מתכוונות להוציא לפועל את הגיוסים שלהן הן אלביט מדיקל ואוריין שמתכננות גיוס חוב של 150 מיליון שקל בשבוע הבא. .

 

דוד פתאל, יו"ר ובעל שליטה בפתאל דוד פתאל, יו"ר ובעל שליטה בפתאל צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

בקנה: שיטפון גיוסים מארה"ב והנפקה של צחי חג'ג'

 

בהנחה שהמפולת אכן תימשך, מספר הנפקות מועמדות בסימן שאלה שמתוכננות לחודש הקרוב. ענקיות הנדל"ן האמריקאיות סילברסטיין וסטארווד שצפויות לצאת לרואד שואו לקראת סוף החודש לגיוס של 150-200 מיליון דולר כל אחת, עשויות לשקול מחדש את התזמון של ההנפקה שלהן. חברת האשראי החוץ בנקאי OFS גם היא צפויה לבצע רישום כפול וגיוס חוב של 150 מיליון דולר בשבועיים הקרובים, ועשויה לדחות את מועד ההנפקה.

 

חברות נוספות שמתכוונות לבצע גיוסים בקרוב הן: פוסט אקיוט, חברת המרכזים הרפואיים האמריקאית שצפויה לגייס חוב של 100 מיליון דולר; חברת אלטיטוד שצפויה לגייס 90 מיליון דולר; חברת CWJB שצפויה לגייס 80 מיליון דולר; החברות אמריקן אסטס (AAC) וסיגניצ'ר שמתכננות גיוסים של 80-100 מיליון דולר כל אחת.

 

הנפקה נוספת שנמצאת בקנה היא חג'ג' אירופה של צחי חג'ג' שמתכננת לבצע גיוס חוב ראשוני של 70 מיליון שקל ובהמשך גם הנפקת מניות. נכון להיום, הגיוס הזה ממשיך כרגיל.

 

 

 צילום: בלומברג

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x