$
שוק ההון

סטארבורד לא נחה: תוקפת במכתב נוסף את הנהלת מלאנוקס

הקרן האקטיביסטית מניו יורק שהגיעה בנובמבר לאחזקה של 11% ממניות מלאנוקס תקפה את מדיניות מכירת המניות של מלאנוקס ע"י הדירקטורים ומנהלי החברה; לטענת סטארבורד, מכירת המניות מביעה אי אמון בחברה

דרור רייך 16:0305.02.18

סטארבורד ממשיכה את המאבק שלה במלאנוקס, שהחל כשהקרן האקטיביסטית מניו יורק רכשה כ-5 מיליון ממניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ-11% בחברה בנובמבר האחרון. היום (ב') שלחה קרן סטארבורד מכתב נוסף בו היא תוקפת את מדיניות מכירת המניות של מלאנוקס ע"י הדירקטורים ומנהלי החברה.

 

המכתב ששלחה הנהלת הקרן לארווין פדרמן, יו"ר הדירקטוריון בחברת מלאנוקס, מביע דאגה בעקבות דפוס מכירה שיטתי של מניות החברה ע"י דירקטורים ונושאי משרה בחברה, מאז הנפקתה ב-2007, חרף ביצועי המניה החלשים.

 

"מאז ההנפקה", כך צוין במכתב, "ביצעו דירקטורים ומנהלים בחברה למעלה מ-370 מכירות של מניות בשווי כולל של כ-130 מיליון דולר, וזאת למרות הירידה המתמשכת במניית מלאנוקס". עובדה זו, לטענת הקרן, מביעה אי אמון בחברה.

 

איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן מנכ"ל מלאנוקס צילום: עמית שעל

 

 

"יתרה מכך", מסבירים במכתב, "בשמונת השבועות האחרונים מאז פרסום התחזית השנתית של החברה בדצמבר 2017, מכרו דירקטורים ומנהלים בחברה מניות בשווי כולל של למעלה מ-4.3 מיליון דולר".

 

בסטארבורד טענו כי מגמה זו משקפת מצב בו תוכנית התגמול במניות נועדה לייצר ערך אישי לנושאי המשרה ולדירקטורים, ולא לעודדם להשיא את ערך החברה כמקובל בחברות אחרות.

 

בסיום המכתב הנהלת סטארבורד דורשת לקיים דיאלוג עם הדירקטוריון במטרה להגיע לפתרון קונסטרוקטיבי שיוביל את החברה להצלחה בשנים הבאות ויפתור את הבעיה האמורה.

 

בחודש שעבר שלחה הקרן מכתב חריף לדירקטוריון מלאנוקס, ובו ביקשה בין היתר לקצץ בכוח האדם בחברת הטכנולוגיה. במכתב נוסף ששלחה לבעלי המניות של חברת הטכנולוגיה הישראלית, דרשה הקרן להחליף את כל דירקטוריון החברה והציגה תשעה מועמדים חדשים מטמעה. מבין המועמדים בולטת מועמדותו של ג'פרי סמית' - חבר הנהלה, מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x