שוק ההון

S&P העבירה את טבע לרשימת מעקב עם אופק שלילי

חברת הדירוג מגיבה לבעיית החוב של 34 מיליארד דולר שעמה מתמודדת טבע; בחודשים האחרונים הורידו חברת הדירוג מודי'ס וכן סוכנות פיץ' את דירוג האשראי של טבע לרמת "זבל", S&P מציבה את דירוג האשראי של טבע ברמה של BBB

דרור רייך 10:5604.02.18

חברת הדירוג S&P מגיבה לבעיית החוב שעמה מתמודדת טבע מאז עסקת אלרגן. החברה העבירה אתמול (ש') את טבע לרשימת מעקב עם אופק שלילי.

טבע מתמודדת עם חוב עצום של כ-34 מיליארד דולר, שנוצר לאחר מסע רכישות לא מוצלח שכלל את אקטביס - החטיבה הגנרית של אלרגן, ואת רימסה המקסיקנית. לאחרונה יצאה החברה בתוכנית פיטורים מאסיבית של 25% מכוח האדם שלה, כולל פיטורי כ-1,700 עובדים בישראל.

קור שולץ מנכ"ל טבע קור שולץ מנכ"ל טבע צילום: בלומברג

 

 

חברת הדירוגהמוציאה את ההודעה ימים ספורים לאחר העדכון האחרון של טבע בדבר תיקונים שבוצעו בהסכמי ההלוואה הבנקאיים שלה, כולל שינויים באמות המידה הפיננסיות.

 

S&P גם לוקחת בחשבון את ההודעה של חברת מומנטה פרמצבטיקה כי היא מצפה להשיק את המתחרה הגנרית שלה לקופקסון במחצית הראשונה של 2018, מוקדם יותר מציפיות העבר שעמדו על המחצית השנייה של 2018.

 

בשורה התחתונה S&P הציבה את הדירוגים שלה על טבע, כולל על האשראי הבנקאי שלה, ברמה של BBB ומכניסה אותה לרשימת המעקב עם אופק שלילי.

 

ביום חמישי הקרוב תפרסם טבע את הדוחות הכספיים שלה לרבעון האחרון של 2017 ולשנה כולה, שישפכו קצת אור על השנה הקשה שעברה חברת התרופות הגנרית הגדולה בעולם.

 

לפני שלושה שבועות גם חברת הדירוג מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של טבע בשתי דרגות - מ-Ba2 ל-Baa3, רמת "זבל". מודי'ס הביעה דאגה באשר ליכולתה של החברה לשרת את החוב שלה. תחזית הדירוג נותרה יציבה. בכך הצטרפה מודי'ס לסוכנות פיץ' שהורידה בנובמבר 2017 את טבע לדירוג "זבל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x