$
שוק ההון

אנרג'יאן חתמה על הסכם עם Stena Drilling לפיתוח מאגרי כריש ותנין

על פי ההסכם, Stena Drilling תבצע את הקידוחים באמצעות אניית הקידוח Stena Forth עם שאיפה להשלים לפחות שלוש בארות כבר במהלך הרבעון הראשון של שנת 2019

ליאור גוטמן 19:0229.01.18

חברת אנרג'יאן הודיעה היום (שני) על חתימה של הסכם עם חברת Stena Drilling לפיתוח מאגרי כריש ותנין שממול חופי ישראל. חברת Stena Drilling ממוקמת באברדין, סקוטלנד, נמצאת בבעלותה המלאה של חברת Stena AB השוודית, ומוכרת כאחת מחברות קבלני קידוח העצמאיות בעולם.

 

על פי ההסכם, Stena Drilling תבצע את הקידוחים באמצעות אניית הקידוח Stena Forth עם שאיפה להשלים לפחות שלוש בארות כבר במהלך הרבעון הראשון של שנת 2019.

 

Stena Forth מסווגת כאניית קידוח מים אולטרה-עמוקים ולטענת אנרג'יאן ברשותה וותק וניסיון של קידוחים בפרויקטים שונים ברחבי העולם ובהם במזרח התיכון ( לוב), מצרים (מפרץ סואץ), מלזיה, גרינלנד, ובשטח האמריקאי של מפרץ מקסיקו. אניית הקידוח צפויה להגיע לישראל מלאס פאלמאס ספרד, שם היא נמצאת כעת.

 

מנכ"ל אנרג'יאן מתיאוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן מתיאוס ריגאס

 

כזכור, תכנית הפיתוח של מאגר "כריש" כוללת קידוח של שלוש בארות פיתוח ולאחר מכן טיפול בגז באמצעות מתקן צף להפקה, אחסון ופריקה (FPSO) שיוקם מעל המאגר, כ-90 קילומטר מהחוף. התחלת הזרמת הגז צפויה במהלך שנת 2021.

 

החתימה על הסכם קידוח מהווה למעשה נקודת "אל חזור" בפיתוח מאגרי הגז, זאת למרות שההצהרה הטכנית על "פיתוח המאגר" (FID) אמורה להגיע רק בשבועות הקרובים. המימון לקידוחים אמור להגיע מחמישה בנקים שונים ובהיקף של כ-1.25 מיליארד דולר.

 

בתוך כך, מנכ"ל אנרגי'אן מתיוס ריגס ריבל היום פרס מיוחד על תרומתו ליחסים הכלכלים בין ישראל ליוון. הפרס ניתן בשגרירות ישראל ביוון ובמעמד נשיא המדינה רובי ריבלין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x