$
בורסת ת"א

ביקושים של פי 5 לאג"ח של מישורים: גייסה 100 מיליון שקל בריבית 2.65% צמודה

החברה של גיל בלוטרייך ואלכס שניידר עוסקת בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ-257 אלף מ"ר, ונסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-274 מיליון שקל

אורן פרוינד 10:4328.01.18

הביקוש הגבוה של המוסדיים להנפקות אג"ח ממשיך גם לתוך שנת 2018. חברת הנדל"ן מישורים של גיל בלוטרייך ואלכס שניידר דיווחה היום (א') על ביקושים גבוהים בהנפקת האג"ח של סדרה אג"ח חדשה (סדרה ח').

במסגרת המכרז הגישו משקיעים מסווגים התחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח בהיקף של כ-272 מיליון שקל, והחברה קיבלה מתוכם התחייבויות לרכישת אג"ח בהיקף של כ-100 מיליון שקל.

דניאל לבנטל מנכ"ל מישורים דניאל לבנטל מנכ"ל מישורים

 

הריבית (צמודה למדד) במכרז נסגרה על 2.65%, לעומת ריבית המקסימום במכרז שעמדה על 4.25%. ריבית הסגירה במכרז תהווה את ריבית המקסימום לשלב הציבורי אשר צפוי להתקיים בימים הקרובים. היקף הגיוס המקסימלי כולל השלב הציבורי לא יעלה על כ-125 מיליון שקל.

 

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים הסביר כי "מהלך ההנפקה הוא נדבך נוסף שהחברה מבצעת על מנת להתאים את מח"מ החוב שלה לאופי הנכסים המניבים בהם היא משקיעה".

 

את ההנפקה הובילו רוסאריו חיתום ואיתם פעלו גופי החיתום של אקסלנס, דיסקונט, מנורה ואגוז. יעקב אקילוב, יועץ החברה בשלוש שנים האחרונות לענייני מימון, שוק ההון ואסטרטגיה, שימש כיועץ החברה להנפקה.

 

סדרה ח' היא צמודה למדד ותעמוד על מח"מ של כ-6 שנים. היא נפרעת בשבעה תשלומים לא שווים בין השנים 2026-2020. טרם ההנפקה אשררה S&P מעלות את דירוג החברה שעומד על BBB+ עם אופק יציב.

 

מישורים עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ-257 אלף מ"ר. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-274 מיליון שקל, והונה העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017 על כ-391 מיליון שקל.

 

מישורים היא גם בעלת השליטה (כ-50%) בחברת סקייליין, המפעילה נכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-517 מיליון שקל. הונה העצמי המיוחס לבעלי המניות של סקייליין, נכון לסוף הרבעון השלישי 2017, הסתכם בכ-690 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x