$
שוק ההון

קרן סטארבורד קיבלה חיזוק לא צפוי במאבקה מול הנהלת מלאנוקס

אחת המחזיקות הגדולות במניית מלאנוקס, אורקל, החליטה למכור את רוב אחזקותיה בחברה, שיגיעו ככל הנראה לקרנות הגידור; הקרנות צפויות לתמוך במהלך שמוביל מנכ"ל הקרן האקטיבסטית למכירת החברה

דרור רייך 08:5125.01.18

ענקית הטכנולוגיה אורקל התחילה לחסל את אחזקותיה במניית מלאנוקס הישראלית, כך על פי דיווח של הראשונה לבורסה האמריקאית. המהלך האמור עשוי לסייע לג'ף סמית מנכ"ל סטארבורד, במאמציו להשתלט על כל מועצת המנהלים של חברת הטכנולוגיה הישראלית, במטרה לסלול את הדרך למכירתה.

 

בדיווח שהוגש ל-SEC, הרשות לני"ע האמריקאית, צויין כי אורקל מחזיקה כעת רק 4.3% ממניות מלאנוקס מתוך כ-10.2% ממניותה שרכשה ב-2010, לאחר שותפות אסטרטגית של השתיים שערכה 8 שנים. במסגרת השותפות, מלנוקס אפשרה לאורקל להשתמש במוצרי האינפיניבנד שלה עבור חלק משירותיה.

 

מלאנוקס היא חברה טכנולוגית שיצרה נישה חדשה (אינפיניבנד) והיא כעת המובילה הבלתי מעורערת בנישה שלה. האינפיניבנד (InfiniBand) של מלאנוקס מאפשר קישוריות בין מעבדים במהירות, יעילות ובחסכון אנרגטי ואורקל רכשה את מניות מלאנוקס כאשר החליטה לבנות את פלטפורמות הענן שלה, Exa, על בסיס האינפיניבנד של מלאנוקס.

 

באתר הכלכלי 'thestreet' מסבירים את המהלך של אורקל רצתה לנצל את העלייה האחרונה במחיר המניה של מלאקנוס ולמצוא הזדמנויות השקעה נוספות חדשות. אורקל רכשה את המניות ב-2010 לפי מחיר מניה של כ-20 דולר. המכירה שהתבצעה בתחילת החודש הייתה במחיר מנייה של בין 64 ל-68 דולר, לאחר עלייה של כ-30% מאז שקרן סטארבורד הפכה לבעלת עניין במלנוקס באוקטובר האחרון.

 

אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס צילום: אוראל כהן

 

חדשות טובות לסטארבורד

המכירה של מניות היא חדשות טובות לקרן סטארבורד, לקראת אסיפת בעלי המניות, בה מבקשת להחליף את כל דירקטוריון מלאנוקס. לפי הערכות בשוק, נתח גדול של המניות שנמכרו הגיעו לידיהן של קרנות גידור או קרנות שמתמחות במיזוגים, שרוצות רווחים מהירים, וסביר להניח שיתמכו בהצעה של סטארבורד.

 

קרנות אקטיביסטיות כמו סטארבורד מתקשות לקבל תמיכה באסיפות מצידן של תאגידים גדולים כמו אורקל שמחזיקים בנחת קטן אך משמעותי בחברה, בייחוד אם גם ישנה שותפות עסקית בין השתיין. עוד מעריכים בשוק כי המכירה מעידה על כך שהשותפות בין אורקל למלאנוקס הסתיימה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x