$
שוק ההון

ביקושים של מיליארד שקל בהנפקת החוב של בתי הזיקוק בחיפה

קבוצת בזן השלימה את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח באמצעות הרחבת סדרות דולרית (סדרה ט') ושקלית (סדרה ה') בהיקף כולל של כ-392 מיליון שקל

אורן פרוינד 08:5824.01.18

קבוצת בזןהשלימה אמש (ג') את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח באמצעות הרחבת סדרות דולרית (סדרה ט') ושקלית (סדרה ה') בהיקף כולל של כ-392 מיליון שקל. אגרות החוב מדורגות על ידי מעלות S&P בדירוג של A- והן בעלות מח"מ של 4.3 שנים. הריבית בסדרה ה' ירדה משמעותית משיעור של 5.9% לשיעור של כ-2.2% בגיוס הנוכחי.

 

 

הקבוצה הודיעה לקראת ההנפקה כי בכוונתה לגייס אג"ח בהיקף של עד 350 מיליון שקל., אך לאור הביקושים הגבוהים, של למעלה ממיליארד שקל בשלב המוסדי, החליטה בזן להגדיל את היקף הגיוס. השלב הציבורי של ההנפקה מתוכנן להתקיים ביום חמישי. גיוס האג"ח מלווה על ידי קונסרציום חתמים בהובלתם של פועלים אי. בי. אי. חיתום, מנורה חיתום, ברק קפיטל חיתום, לאומי פרטנרס, אקסלנס נשואה חיתום.

 

קבוצת בזן, הממוקמת במפרץ חיפה, הינה תשלובת הזיקוק ופטרוכימיה. לבזן מערך מתקנים בעלי כושר זיקוק של כ- 9.8 מיליון טון נפט גולמי בשנה. לצד ייצור מוצרי נפט מייצרת קבוצת בזן, באמצעות חברות בנות בבעלות מלאה, פולימרים באמצעות כרמל אולפינים בע"מ, מוצרים ארומטיים באמצעות גדיב תעשיות פטרוכימיה בע"מ ושמנים ושעוות באמצעות שמנים בסיסיים חיפה.

 

ישר בן מרדכי מנכ"ל קבוצת בזן ישר בן מרדכי מנכ"ל קבוצת בזן צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x