שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

צעד נוסף של דרום קוריאה להגבלת הביטקוין: מס כבד על הבורסות למטבעות דיגיטליים

הבורסות למסחר במטבעות הווירטואליים במדינה ייאלצו לשלם מס חברות בשיעור של 22%, בנוסף למס מקומי בשיעור של 2.2%; בחודש שעבר החילה המדינה חובת שימוש בשם אמיתי בעת מסחר במטבעות דיגיטליים

שירות כלכליסט 15:3822.01.18

ממשלת דרום קוריאה מכה את המסחר במטבעות וירטואליים במדינה באמצעות דרישות מס מאסיביות. הצעד הוא כחלק משורת מהלכים שנועדו לבלום את התפתחותו של הענף המשגשג אך התנודתי.

על פי גורם רשמי במשרד האוצר של דרום קוריאה, שדבריו פורסמו היום (ב') בידי סוכנות יונהאפ, הבורסות למסחר במטבעות הווירטואליים במדינה ייאלצו השנה לשלם מס חברות בשיעור של 22%, בנוסף למס מקומי בשיעור של 2.2%. את המסים על רווחיהן אשתקד נדרשות החברות לשלם עד למרץ ולאפריל, ובתנאי שרשמו רווח שנתי העולה על 20 מיליארד וון (18.8 מיליון דולר) במהלך 2016.

 

  צילום: רויטרס

 

 

כך למשל, על פי הדוח, פלטפורמת "ביטהאמב" (Bithumb) תיאלץ לשלם מס של כ-60 מיליארד וון בגין רווחיה אשתקד.

 

אתמול דיווחה יונהאפ כי גורם בכיר נוסף אמר כי פלטפורמות המסחר של המטבעות הווירטואליים יידרשו בקרוב לחלוק מידע על עסקאות משתמשים עם הבנקים – מהלך נוסף הנועד לסייע לרשויות לגבות את המס.

 

ההחמרה בפיקוח על המסחר במטבעות הווירטואליים בדרום קוריאה היא אחת הסיבות העיקריות לתנודתיות הרבה שהביטקוין מפגין לאחרונה. בחודש שעבר החילה ממשלת דרום קוריאה חובת שימוש בשם אמיתי בעת מסחר במטבעות וירטואליים, ואסרה על משקיעים לפתוח חשבונות חדשים במטבעות אלו.

 

יו"ר ועדת השירותים הפיננסיים של המדינה אמר היום לפרלמנט כי הממשלה עודנה שוקלת את סגירתן של כל פלטפורמות המסחר במטבעות וירטואליים במדינה, או לכל הפחות את אלו העוברות על החוק.

 

ובכל זאת, הביטקוין מצליח לשמור על יציבות יחסית בימים האחרונים וכעת הוא נע סביב 11,000 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x