$
שוק ההון

עליית מדרגה במאבק השליטה במלאנוקס: סטארבורד דורשת להחליף את כל הדירקטוריון

במכתב ששלחה למשקיעי חברת הטכנולוגיה הישראלית חשפה קרן ההשקעות כי בכוונתה למנות 9 דירקטורים מטעמה. הבולט מבניהם: ג'פרי סמית' - מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן; מלאנוקס: "הדירקטוריון הקיים מקצועי ומחויב"

דרור רייך 08:5618.01.18

חודשיים לאחר שרכשה כ-10.7% ממניות מלאנוקס ונהפכה לבעלת המניות הגדולה בה, קרן ההשקעות האקטיביסטית מניו יורק סטארבורד (Starboard) מעלה הילוך במאבק על השליטה בחברה.

 

במכתב ששלחה אתמול (ד') לבעלי המניות של חברת הטכנולוגיה הישראלית דרשה הקרן להחליף את כל דירקטוריון החברה והציגה 9 מועמדים חדשים מטמעה. מבין המועמדים בולטת מועמדותו של ג'פרי סמית' - חבר הנהלה, מנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי של הקרן.

 

 

 

"אנו מעריכים את הדיאלוג היעיל שהיה לנו עם חברי הנהלה של מלאנוקס ועם מועצת המנהלים בחודשים האחרונים. עם זאת, אנו מאמינים כי יש צורך בשינוי משמעותי בחברה לאחר שנים של ביצועים גרועים", כתבה סטארבורד במכתב. מלאנוקס אישרה את קבלת המועמדים והוסיפה כי מועצת המנהלים שלה קיימה מספר דיונים עם קרן הגידור בחודשים האחרונים.

 

לאחר שנכנסה להשקעה במלאנוקס בנובמבר שנה שעברה, הודיעה סטארבורד כי לדעתה הוצאות המחקר והפיתוח של החברה גבוהות מדי בהשוואה לחברות מקבילות והן נועדו כדי להגדיל את ההכנסות. לפי הקרן, הדבר פוגע בשיעורי הרווחיות של מלאנוקס. במקביל הודיעה כי היא בוחנת אפשרות למכירתה של החברה.

 

מלאנוקס, בניהולו של איל וולדמן, היא חברת טכנולוגיה ישראלית המתמחה בפיתוח וייצור של רכיבים אלקטרוניים המיועדים להעברת אינפורמציה מהירה בין שרתים ומערכות אחסון באמצעות מערכות תקשורת. החברה נסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי שוק של 3.3 מיליארד דולר.

 

ג'פרי סמית' מנכ"ל קרן סטארבורד ג'פרי סמית' מנכ"ל קרן סטארבורד צילום: בלומברג

 

בחברת מלאנוקס מיהרו להגיב לדברים החריפים של קרן סטארבוד וטוענים כי "מועצת המנהלים של מלאנוקס מורכבת מ-9 דירקטורים בעלי ידע, כשירות וניסיון מקצועי גבוהים, כשלכולם מחויבות ברורה ליצירת ערך עבור בעלי המניות של מלאנוקס".

 

 

 

"למרות הדיונים המתמשכים והשיח הפתוח שלנו, בקרן לא ניסו לדון אתנו בנושא המועמדים שלהם לפני שהציעו את רשימת המועמדים מצדם, עליה שמענו היום לראשונה בתקשורת", המשיכו במלאנוקס. "מועצת המנהלים של מלאנוקס בטוחה באסטרטגיית החברה להאצת קצב הצמיחה, הפיתוח העסקי והגדלת השווי לבעלי המניות".

 

מלאנוקס תציג היום בלילה את הדוחות הכספיים לרבעון הרביעי של 2017 ולשנה כולה. בשיחת המשקיעים שתתקיים לאחר מכן, ראשי החברה ישפכו אור על הנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x