$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

דסק"ש בוחנת אפשרות לגיבוש הצעה להסדר נושים ביורוקום

החברה הבת של אי.די.בי תידרש לתת הצעה שתתחרה בזו של סיידוף. רכישה של בזק, החברה הבת של יורוקום, תאלץ את בעל השליטה אלשטיין למכור את מניות חברת סלקום

גולן חזני 10:0116.01.18
שבוע אחרי הפרסום מאשרת הבוקר (ג') דסק"ש את העניין שלה ביורוקום ובשליטה בבזק שנחשפה לפני שבוע בכלכליסט.

 

דסק"ש, החברה הבת של אי.די.בי דיווחה הבוקר כי היא בוחנת אפשרות לגיבוש מתווה הצעה להסדר נושים ביורוקום תקשורת או בחברות הבנות בקבוצת יורוקום. "בשל גורמים שונים שאינם תלויים בה, אין ודאות בהגשת הצעה. ככל שתתבצע השקעה כזו, היא תשפיע על אחזקתה של אי.די.בי בסלקוםישראל", נמסר בדיווח.

דסק"ש מוחזקת בידי אדוארדו אלשטיין, ונמכרה לחברה פרטית בבעלותו שמחזיקה גם באי.די.בי. רכישה של בזק, החברה הבת של יורוקום, שבה מתרכז מרבית העניין של אלשטיין, תאלץ אותו למכור את מניות חברת הסלולר סלקום שבשליטתו.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי צילום: אוראל כהן

 

בפני אי.די.בי עומדת בעיה בשל חוק הריכוזיות, שכן מדובר ברכישה של שלוש שכבות פירמידיאליות שדסק"ש תהיה שכבה רביעית. הדבר יביא להתנגדות של ועדת הריכוזיות לעיסקה. נראה כי בחברה מכינים פתרון לבעיה זו בצורה של מחיקה של אחת מחברות הפירמידה של בזק מהבורסה, כנראה אינטרנט זהב.

 

אתמול הוגש לבית המשפט מתווה הסדר של נתי סיידוף וחברת יורוקום שבשליטת שאול אלוביץ', במסגרתה יזרים סיידוף מזומן בהיקף 400 מיליון שקל לחברה וירכוש את השליטה בבזק, אנליייט, חלל תקשורת ופרויקט מידטאון. אלשטיין יידרש לתת הצעה טובה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x