$
שוק ההון

פרסום ראשון

פוטאש מכרה את אחזקתה בכיל למוסדיים תמורת 2.5 מיליארד שקל

יצרנית הדשנים הקנדית, המחזיקה ב-14% מכיל, מכרה אתמול את אחזקותיה בחברה למנורה, מגדל, הפניקס וכלל ולבתי ההשקעות פסגות וילין לפידות. תג המחיר: 13.6 שקלים למניה - דיסקאונט של 11% על מחיר השוק

אורן פרוינד 09:1916.01.18

חברת הדשנים הקנדית פוטאש המחזיקה ב-13.8% מכיל מכרה אתמול (ב') בעסקה מחוץ לבורסה את אחזקתה בחברה לגופים מוסדיים מישראל ומהעולם תמורת 2.5 מיליארד שקל (700 מיליון דולר). המכירה התבצעה לפי מחיר של 13.6 שקלים למניה המשקף דיסקטאונט של 11% על מחיר השוק.

 

בין המוסדיים שהשתתפו בהפצה שהוביל הבנק השוויצרי UBS בליוויו של עו"ד מני גורמן ממשרד שטיימנץ הרינג נמנו חברות הביטוח מגדל, מנורה, הפניקס וכלל, ובתי ההשקעות פסגות, מיטב דש וילין לפידות.

 

רצונה של פוטאש למכור את אחזקותיה בכיל אינו חדש. המגמה של פוטאש בשנים האחרונות היא להתמקד באחזקות המהוות לא רק השקעה פיננסית, אלא כוללות גם שליטה אסטרטגית. פוטאש לא הצליחה להשיג כזו, לאחר שממשלת ישראל מנעה ממנה כבר ב-2013 להגדיל את חלקה בכיל בגלל שיקולים אסטרטגיים וביטחוניים.

 

 

 

נוסף על כך, חברת הדשנים הקנדית נדרשה על ידי מספר רגולטורים ברחבי העולם למכור מספר אחזקות מיעוט שברשותה, ובניהן כיל, זאת כחלק ממיזוג הענק עם חברת אגריום - מיזוג שייצור חברה בגודל של 36 מיליארד דולר. מלבד כיל מחזיקה פוטאש ב-28% מחברת האשלג הירדנית (APC), באחזקה של 32% בחברת המחצבים SQM הצ'יליאנית, וב-22% בחברת סינופרט הסינית.

 

פוטאש פוטאש צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x