$
בורסת ת"א

גופים מוסדיים יזרימו לבזק 578 מיליון שקל בהנפקת אג"ח עתידית

הגופים המוסדיים התחייבו להשתתף בהנפקת אג"ח שתבצע החברה בדצמבר 2018, באמצעות הרחבת סדרה 9. במקביל עדכנה בזק על גיוס חוב ממוסד בנקאי בסכום של 600 מיליון שקל

יניב רחימי 09:1915.01.18

חברת בזק מגייסת חוב בסכום כולל של מעל מיליארד שקל, מגופים מוסדיים ומגוף בנקאי, בשני מהלכים נפרדים. החברה (נכון להיום עדיין בשליטת יורוקום של שאול אלוביץ') קיבלה ממשקיעים מוסדיים התחייבות להשתתפות בהנפקה עתידית של אגרות חוב, שתתקיים בדצמבר השנה. ההנפקה שהיקפה המתוכנן עומד על 578 מיליון שקל, תתבצע בדרך של הרחבת אג"ח סדרה 9. 

ההנפקה תתבצע לפי שער של 105.15 אגורות לאיגרת חוב, מחיר הנמוך ב-4.5% משער איגרת החוב בבורסה. המחיר בהנפקה משקף לאג"ח 9 תשואה של 2.7%, גבוהה באופן משמעותי מזאת שבה היא נסחרת היום בבורסה - 2.1%. בנוסף לכך, בזק תשלם למשקיעים המוסדיים שהתחייבו להשתתף בהנפקת האג"ח העתידית גם עמלת התחייבות מוקדמת.

 

בהנחה שבזק לא תנפיק אגרות חוב נוספות מסדרה 9, היקף הסדרה לאחר ההנפקה של 550 מיליון ערך נקוב יעמוד על 2.14 מיליארד ערך נקוב.

 

במקביל לדיווח על הנפקת האג"ח העתידית עדכנה בזק על גיוס חוב נוסף: החברה קיבלה מגוף בנקאי הלוואה בסכום של 600 מיליון שקל. ההלוואה הבנקאית נושאת ריבית גבוהה יותר מזאת שיקבלו המוסדיים שישתתפו בהנפקת האג"ח העתידית (3.2% לעומת 2.7%) אולם גם המח"מ שלה מעט ארוך יותר בהשוואה לזה של אג"ח סדרה 9 (6.7 שנים, לעומת 6 שנים).

  

מטה בזק במגדלי עזריאלי מטה בזק במגדלי עזריאלי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x