• תפריט
שוק ההון

דרום קוריאה: "נאסור על המסחר במטבעות וירטואליים במדינה"

מדובר במכה כואבת לקהילת הקריפטו העולמית מכיוון שדרום קוריאה היא אחד השווקים הפעילים ביותר במטבעות הפופולרים; הביטוקין והאתריום מגיבים בירידות של יותר מ-10%

שירות כלכליסט 07:5611.01.18

צעד נוסף במלחמתם של הרגולטורים במסחר במטבעות הווירטואלים: שר המשפטים של דרום קוריאה, פארק סאנג קי, אמר היום (ה') כי אנשיו שוקדים על הכנת הצעת חוק שתאסור את המסחר במטבעות וירטואלים במדינה.

 

מדובר במכה כואבת לקהילת מטבעות הקריפטו העולמית מכיוון שדרום קוריאה היא אחד השווקים הפעילים ביותר במטבעות הפופולרים - ביטקוין ואת'ריום. לפי אתר האינטרנט CryptoCompare, יותר מ-10% מהמסחר באת'ריום וכ-5% מהביטקוין מתבצע מול הוון הקוריאני (won). המטבע הדרום קוריאני הוא השני בגדולו מבחינת מסחר אחרי הדולר.

 

"ישנם חששות כבדים בנוגע למסחר במטבעות וירטואליים ומשרד המשפטים עובד על הצעת חוק שתאסור על המסחר", כך אמר שר האוצר קי במסיבת עיתונאים. בעקבות דבריו הביטקוין נסחר בירידות שערים של כ-12% ומחירו עומד על כ-13,051 דולר. האתריום מגיב בירידה חדה יותר של 15% ונסחר בשווקים תמורת 1,154 דולר.

המסחר במטבעות וירטואלים בדרום קוריאה מתאפיין בספקולטיביות גבוהה ומזכיר מאוד הימורים. המטבעות העיקריים כמו הביטקוין והאתריום מתומחרים גבוה משמעותית בבורסות במדינה מאשר במקומות אחרים בעולם. לדוגמה, הביטקוין נסחר תמורת 17,169.65 דולר - פרמיה 31% על המחיר הממוצע ב-CoinDesk. ההפרש הזה במחיר מכונה ע"י סוחרים רבים בשם "קימצ'יפרמיום".

 

כבר בחודש שעבר הודיעה הנציבות הכלכלית הדרום קוריאנית שהיא אוסרת על אתרי המרת מטבעות וירטואלים לפתוח חשבונות מסחר חדשים, ושאם כאלה ייפתחו, יש ביכולתה של הממשלה לעצור את המסחר או לסגור את אתר ההמרה.

 

דובר מטעם הנציבות הוסיף שמעתה הסוחרים במטבעות וירטואלים יהיו חייבים להזדהות בשמם האמיתי, ולא יוכלו לסחור באנונימיות. הממשלה הודיעה גם שבכוונתה לפקח מקרוב על בנקים ולנקוט צעדים "מיידיים" באם יהיה צורך, כדי לעצור העברות כספים והמרתם למטבעות וירטואלים.

 

מניות שחשופות לביטקוין בדרום קוריאה ספגו מהלומה קשה בעקבות ההודעה. לדוגמה, מניותיה של חברתOmnitel, שמפעילה שירות העברות ביטקוין, צללו ב-30%, ומניות של חברות נוספות ירדו בשיעורים דומים. החדשות הללו מגיעות לאחר שמשטרת דרום קוריאה ורשויות המס פשטו על משרדי המרת המטבעות הוירטואלים הגדולים במדינה השבוע בעקבות חשדות להעלמות מס.

 

אתמול, המשקיע המיליארדר וורן באפט התייחס לשיגעון המטבעות הקריפטוגרפיים, ואמר "אני יכול לומר כמעט בוודאות שיהיה לסיפור הזה סוף רע". הערתו של מנכ"ל ברקשייר על המטבעות הווירטואליים מגיעה יום לאחר שג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן, אמר שהוא נסוג מההצהרה שלו כי הביטקוין הוא תרמית, והוסיף כי למרות דעתו השלילית בעניין - יש לעקוב אחר התפתחות המטבעות הווירטואליים.

ביטקוין ביטקוין צילום: בלומברג
 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x