שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

לפני המינוי: גואטה העבירה את מניותיה באנטרופי לנאמן

ענת גואטה תיכנס בשבוע הבא לתפקיד יו"ר רשות ני"ע, אך לפני כן הפקידה את מניותיה בחברה־בת של אנטרופי אצל נאמן - שאמור למכור אותן בקרוב

גולן חזני 07:2111.01.18

ענת גואטה, שתיכנס לתפקיד יו"ר רשות ני"ע בשבוע הבא, מחזיקה ב־10% ממניות אנטרופי מחקר, חברה־בת של אנטרופי - מה שמציב אותה לכאורה בניגוד עניינים בטיפול בחברת המחקר.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי גואטה הודיעה שהמניות נמצאות בידי נאמן, והוא יימכור אותן בזמן הקרוב. הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה אישרה אתמול את המינוי, והיא תחליף את היו"ר היוצא שמואל האוזר, שכיהן בתפקיד בשבע השנים האחרונות.

 

גואטה (49) היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה מאוניברסיטת בר־אילן, ותוך כדי הלימודים עבדה בסניף של רשת השיווק קו־אופ בקניון בנתניה, עיר מגוריה. בתום הלימודים היא התקבלה לעבוד בסניף נתניה של בנק מזרחי טפחות כעוזרת טלר, ובהמשך התקדמה בתפקידים שונים בתוך הבנק בין 1993 ל־2005. בתפקידה האחרון במזרחי שימשה גואטה כלכלנית בחטיבה העסקית של הבנק.

 

ענת גואטה ענת גואטה צילום: ענר גרין

 

לאחר מכן, בין 2005 ל־2008, עברה לנהל את חברת ארקו אחזקות, שאת בעליה הכירה במסגרת עבודתה בבנק, והוא הציע לה לקחת את מושכות הניהול. ארקו עסקה בפעילות השקעות ומימון ליזמי נדל"ן בארה"ב ובגרמניה. לאחר המשבר של 2008 עזבה גואטה את ארקו, ומאוחר יותר קיבלה הצעה להקים את מחלקת האשראי לעסקים בחברת כאל.

 

עם זאת, התפקיד המשמעותי שלה – כמנכ"לית אנטרופי, חברת הייעוץ לגופים המוסדיים שגואטה היתה שותפה לייסודה – העמיד אותה בצומת מרכזי בשוק ההון; התפקיד גרם ללא מעט מנכ"לים ובעלי שליטה מהבכירים במשק לחזר לפתחה.

 

כשבעלי אנטרופי רכשו את פועלים סהר, פעילות המחקר של בנק הפועלים, היא מונתה לנהל את החברה - ומשם נבחרה לעמוד בראש רשות ני"ע כמועמדת של שר האוצר משה כחלון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x