$
שוק ההון

הצלחה לאבוג'ן בניסוי לשיפור היבול של גידולי תירס

מדובר בתוצאות חיוביות בשנה השנייה של ניסוי משותף שאורכו שלוש שנים עם תאגיד הענק האמריקאי דופונט; מהחברה נמסר שהתוצאות הציגו שיפור משמעותי של 20%-10% ביבול התירס

דרור רייך 17:0010.01.18

חברת אבוג'ן הפועלת בתחום שיפור היבול והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים, מדווחת היום (ד') למשקיעה על תוצאות חיוביות בשנה שנייה של ניסויי שדה בביו-סטימולנטים (מיקרובים לשיפור יבול) לתירס - זאת כחלק משיתוף הפעולה שהחל ביולי 2017 עם דופונט-פיוניר (החברה הבת בבעלות מלאה של תאגיד הענק האמריקאי דופונט).

 

על פי החברה מרחובות, התוצאות הציגו שיפור משמעותי של 20%-10% ביבול התירס, תחת תנאי יובש מתונים, כאשר מיקרובים מובילים מתוכו יעברו אופטומיזציה לקראת השלב הבא בניסויי השדה. ניסוי כמו של אבוג'ן מצריך 3 שנים של הוכחות חיוביות, וההודעה היום היא על תוצאות חיוביות בשנה השניה.

 

בנוסף לשיתוף הפעולה בביו-סטימולנטים לשיפור יבול בתירס עם דופונט-פיוניר, לאבוג'ן יש תוכנית ביו-סטימולנטים פנימית הממוקדת ביבול חיטה, שמתקדמת כעת לשנה שנייה של ניסויי בעקבות תוצאות חיוביות של ניסויי שדה בשנה הראשונה.

 

שוק הביו-סטימולנטים הנו פלח שוק מתפתח במגזר האג-ביולוגיה, בעל פונטציאל רחב ומשמעותי המוערך במעל ל-1.6 מיליארד דולר, עם שיעור צמיחה שנתי צפוי של מעל ל-10%. "אני מרוצה מאוד מהתוצאות החיוביות שהשגנו בניסויי השדה בביו-סטימולנטים בתירס וביחד עם התוצאות החיוביות שהצגנו בחיטה היא מחזקת את צבר המוצרים בפיתוח" ציין עידו דור, סמנכ"ל ומנהל חטיבת אג-ביולוג'קל באבוג'ן.

 

"אני בטוח שהתקדמות זו תוביל אותנו בשנים הקרובות למסחור של מוצרים יעילים וחזקים בתחום הטיפולים הביו-סטימולנטים בזרעים ומוצרי אג-ביולוג'קל נוספים" ציין עופר חביב, מנכ"ל ונשיא אבוג'ן.

 

 

עופר חביב מנכ"ל אבוג'ן עופר חביב מנכ"ל אבוג'ן צילום: אביגיל עוזי

 

היסטוריה מאז 2013

זו לא הפעם הראשונה של שיתוף הפעולה של חברת דופונט-פיוניר, חברת הזרעים של דופונט העולמית עם אבוג'ן. כבר ב-2016 הם חברו לפיתוח זני סויה משופרים בעלי עמידות למחלת החילדון. מחלת חילדון הסויה, הנגרמת על ידי פטריה, גורמת לפגיעה קשה ביבול ושכיחה בעיקר באיזורי הגידול המרכזיים של סויה באמריקה הדרומית והצפונית.

 

אבוג'ן בניהולו של עופר חביב מובילה לשיפור והעלאת הכדאיות הכלכלית של גידולים חקלאיים. בנוסף, החברה מתמקדת בפיתוח ומחקר של מוצרים חדשים בתחום הגנת הצומח, דוגמת קוטלי עשבים. לאבוג'ן, חברה-בת בבעלות מלאה בשם אבופיול העוסקת בפיתוח ומסחור של זרעים של גידולים חקלאיים כחומר גלם 'דור שני' לתעשיית הדלקים האלטרנטיביים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x