$
שוק ההון

נחשף בכלכליסט

ליאורה עופר מאשרת את חשיפת כלכליסט: בוחנת מכירת השליטה במליסרון

בעקבות הפרסום בכלכליסט הודיעה עופר השקעות למליסרון כי היא בודקת אפשרות של מכירת מניות החברה שבאחזקתה; מליסרון: טרם התקבלה החלטה בעניין, מדובר בשלבי בדיקה התחלתיים

גולן חזני 15:5108.01.18
"עופר השקעות" שבשליטת ליאורה עופר אישרה היום (ב') כי היא בוחנת את מכירת מניות מליסרון, כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט. מליסרון, שמחזיקה ב-19 קניונים, דיווחה לפני שעה קלה לבורסה כי קיבלה מכתב מעופר השקעות בעקבות הפרסום בכלכליסט.

 

במכתב נמסר כי "עופר השקעות מקיימת מזה זמן בחינה של החלופות השונות העומדות בפניה לצורך עמידתה בחוק הריכוזיות. בגדר החלופות החברה בודקת אפשרות של מכירת מניות מליסרון שבאחזקת החברה. טרם התקבלה החלטה בעניין ומדובר בשלבי בדיקה התחלתיים, ונכון למועד זה אין כל וודאות לעיסקה אפשרית".

 

ליאורה עופר ליאורה עופר צילום: עמית שעל

 

 

הבוקר פורסם בכלכליסט כי ליאורה עופר בוחנת את מכירת השליטה (61%) בחברת הקניונים שבה היא שולטת באמצעות עופר השקעות. ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת דיונים פנימיים שנערכו במשפחת עופר בימים האחרונים מתגבשת החלטה למכור את האחזקות בחברת הקניונים ולהישאר עם האחזקות בבנק מזרחי טפחות (22.5%). בשל חוק הריכוזיות, עד סוף 2019 נדרשת עופר השקעות למכור את האחזקות הריאליות שלה או את האחזקות הפיננסיות שלה. עם זאת, טרם התקבלה החלטה רשמית בנושא.

 

ליאורה עופר קיבלה את השליטה (52%) בעופר השקעות ב־2013, שנתיים לאחר מותו של אביה יולי, בתום מאבק משפטי שבסופו אישר בית המשפט לקיים את צוואתו של עופר האב כלשונה ולהוריש לבתו את מלוא אחזקותיו בעופר השקעות (36%). אחיה של ליאורה, דורון ובן דודה אייל, מחזיקים ב־15% ו־33% בהתאמה בחברה. אייל ודורון מעדיפים להיוותר עם האחזקה הפיננסית בעוד ליאורה התלבטה ארוכות, אך ככל הנראה לאחרונה השתכנעה וכעת גם היא מעדיפה להישאר עם האחזקה הפיננסית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x