שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בזכות מטבעות הקריפטו: תוצאות שיא לפלוס500 ברבעון הרביעי

חברת המסחר המקוון דיווחה למשקיעיה כי התוצאות הכספיות הרבעוניות צפויות להיות מעל ממוצע התחזיות; מניית החברה מזנקת ב-20% בבורסת לונדון

דרור רייך 14:4803.01.18

מדוע מנית פלוס500 מזנקת ב-20% בבורסה של לונדון לאחר עלייה של כ-140% ב-2017 ונמצאת בשיא כל הזמנים. החברה הישראלית למסחר מקוון בחוזי הפרשים (CFD) מפרסמת היום (ד') למשקיעה כי התוצאות הכספיות ל-2017 צפויות להיות מעל ממוצע התחזיות.

 

הסיבה המרכזית לשינוי, על פי החברה בניהולו של אסף אלימלך, היא עלייה ברבעון הרביעי במסחר על התנודתיות של המטבעות הקריפטוגרפים – ביטקויין, ביטקויין קאש, לייטקוין, אתריום ויוטה (IOTA). פלוס500 מרוויחה בעיקר כאשר יש תנודתיות בשוקי הון - לא משנה לאיזה כיוון.

 

פלוס500 אינה מפרטת את רמת העלייה, אך מציינת כי הרבעון הרביעי של 2017 היה שיא מבחינת הכנסות ושיא מבחינת גיוס לקוחות חדשים (שנתי) שעמד על כ-246 אלף. בהתאם לכך דריקטריון החברה צופה כי ההכנסות יהיו מעל צפיות השוק להכנסות שנתיות של 428 מיליון דולר ו-EBITDA של 240 מיליון דולר.

 

אסף אלימלך מנכ"ל פלוס 500 אסף אלימלך מנכ"ל פלוס 500

 

הרגולציה עדין נושפת בעורף

בסוף 2016, לאחר הודעה מצד הרגולטור הבריטי על תקנות חדשות לטובת שמירה על המשקיעים, מנית פלוס500 נפלה בחדות - בכמעט 30% - וזאת תוך יום מסחר אחד. פלוס500 עוסקת במסחר מקוון בתחום חוזי ההפרשים (CFD-Contracts for Difference) על מניות, סחורות, מדדים, מט"ח ותעודות סל. חוזי הפרשים הם נגזרים פיננסיים שעוקבים אחר נכסי הבסיס, ובסופם מרוויח או מפסיד המשקיע את ההפרשים במחיר בין שערי הפתיחה והסגירה של העסקה, במינוף מאוד גבוה של הכסף.

 

רשות ניהול הפיננסים של בריטניה (Financial Conduct Authority) הודיעה על הידוק הפיקוח על חוזי ההפרשים, לנוכח העובדה שאופיים לא בהכרח מוסבר היטב ללקוחות. הרשות צפויה לקבוע כללים נוספים, שיתרמו לביטחון המשקיעים.

 

פלוס500 כבר הרגישה בעבר את נחת זרועו של הרגולטור הבריטי כאשר באמצע מאי 2015, נתגלה כי למחצית מהלקוחות הבריטים של החברה אין מסמכים שעומדים בחוקים למניעת הלבנת הון. בעקבות זאת הוקפאו החשבונות הבעייתיים. כך נמנעה כניסה של הלקוחות הקיימים, ונמנעה האפשרות לפתיחת חשבונות חדשים. מניית החברה הגיבה אז לאירועים בקריסה של למעלה מ-50% לשווי שוק של כ-420 מיליון ליש"ט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x