$
שוק ההון

הבורסה לחברים: נמכור עבורכם המניות

מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב בסיבוב שני מול חברי הבורסה: פותח חלון של 3 חודשים לתווך קונה למניותיהם לפי שווי של חצי מיליארד שקל

רחלי בינדמן 11:1002.01.18

איתי בן זאב מנכל הבורסה משנה את מתווה ההצעה שלו לחברי הבורסה במסגרתו הציע להם לפני 3 חודשים לרכוש את מניותיהם לפי שווי של 400 מיליון שקל.

 

בבורסה בדקו היתכנות המהלך מול רשות ניירות ערך וגילו כי הרשות לא תאשר לבורסה להחזיק מניות של עצמה. לכן, מציע כעת בן זאב לחברים למכור עבורם כמתווך את המניות שלהם. על רקע התגובות הפושרות שקיבל בן זאב להצעה המקורית הוא משדרג את ההצעה למכור האחזקות לפי שווי לבורסה של 500 מיליון שקל - שזו התקרה החוקית ממילא של הרווח שיוכלו חברי הבורסה לגזור מהמכירה בהתאם לחוק שינוי מבנה הבורסה.

 

מדובר בתמריץ לחברי הבורסה שכן בתי ההשקעות החברים שערכו באחרונה את השווי של אחזקותיהם לפי 400 מיליון שקל, כך שיש כאן פתח לאפסייד נוסף והבנקים שהפיקוח על הבנקים אוסר עליהם כליל לשערך האחזקות בספרים עד מכירה יוכחו לרשום רווח נאה אם כי שולי יחסית לרווחי הבנקים.

 

איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה צילום: תומי הרפז

 

בן זאב מעניק לחברים 3 חודשים להענות להצעה במהלכם יצטרך גם לאתר קונים למניות. לפי חוק מבני הבורסה, לבנקים ולבתי ההשקעות יש 5 שנים למכור אחזקות מעל 5% בבורסה אלא שמניותיהם העודפות הופכות רדומות כבר כעת. בן זאב מציע לחברים להיפטר מכל אחזקותיהם ולא רק מהעודף מעל 5%.

 

עם זאת, אם הבורסה תחלק בעתיד דיבידנדים כלל לא בטוח שמכירת המניות גם לפי שווי של 500 מיליון שקל בהכרח תהיה משתלמת. במיוחד אם החברים מאמינים בהשבחה אפשרית של הבורסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x