שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס פורש מתפקידו

וייס הודיע לדירקטוריון החברה כי הוא פורש לאחר שש שנים כמנכ"ל; בתקופת כהונתו עברה תע"א טלטלות שכללו סכסוך עבודה וחקירה פלילית בחשד לשחיתות של בכירים בחברה

שירות כלכליסט ורעות שפיגלמן 11:0528.12.17

מנכ"ל התעשייה האווירית לישראל יוסי וייס הודיע לדירקטוריון החברה כי הוא פורש מתפקידו לאחר שש שנים ולקראת הגעתו לגיל פרישה. וייס (66) ביצע שורה ארוכה של תפקידי ניהול בחברה במשך למעלה מ-20 שנה. תקופת כהונתו של וייס כמנכ"ל הייתה רוויית טלטלות וכללה סכסוך עבודה וחקירה פלילית בחשד לשחיתות שבמסגרתה הורחקו בכירים ממפעלי החברה.

 

בשבועות הקרובים תוקם ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש לתעשייה האווירית. וייס סיכם עם יו"ר דירקטוריון החברה, הראל לוקר, כי יישאר בתפקידו עד לבחירת מנכ"ל חדש ולאורך תקופת החפיפה הנדרשת.

יוסי וייס יוסי וייס צילום: עמית שעל

 

במהלך תקופת כהונתו הוביל וייס את החברה לגידול מרשים בהיקף החתימה על חוזים חדשים עם לקוחות ברחבי העולם, עד להגעה לשיא חסר תקדים של התקשרויות בהיקף של כ-5.5 מיליארד דולר בשנה החולפת.

 

בשנה האחרונה מתנהלת חקירה פלילית בתע"א, כאשר 6 מבכירי הוועד נחקרו ובהם יו"ר הוועד אהוד נוף ובנו של שר הרווחה חיים כץ, יאיר כץ. במסגרת החקירות הורחקו הבכירים ממפעלי החברה למספר חודשים עד שחזרו. עם זאת, עובדים אלה מושעים על ידי הנהלת תע"א מאז החקירה ועד היום כך שבאופן רשמי ההשעיה בתוקף. כלומר, חברי הוועד זכאים לחזור לתע"א כנציגי העובדים, אך הם אינם עובדים בפועל בתפקידיהם.

 

וייס הודה ליושבי הראש ולחברי הדירקטוריון בהווה ובעבר על הגיבוי שאיפשר לו להצעיד את התעשייה האווירית לחתימה על חוזי ענק גלובליים ולהישגים טכנולוגיים משמעותיים, תוך הפיכתה של התעשייה האווירית לחברת ההייטק הגדולה במדינה. "אני מסיים את כהונתי כמנכ"ל החברה הביטחונית המובילה בישראל לאחר שנים מהמוצלחות והסוערות בתולדותיה. הישגי השנים האחרונות מאפשרים לחברה לצעוד לעשור הקרוב כשהיא ערוכה לתחרות בשווקים הגלובליים ומוערכת בעולם כחברת טכנולוגיה חדשנית ומובילה.

 

"אני גאה להשאיר בחברה תשתית טכנולוגית ועסקית איתנה, המתבססת על הנכס הגדול ביותר של התעשייה האווירית - ההון האנושי שלה. אעביר בגאווה ובסיפוק את שרביט הניהול לדור הבא של מנהלים מוכשרים, תוך ביטחון מלא שישכילו להמשיך ולהצעיד קדימה את התעשייה האווירית ולשמר את תרומתה העצומה לביטחון מדינת ישראל ולכלכלתה" אמר וייס.

 

במקביל להודעת הפרישה של המנכ"ל הודיעה תע"א כי תמזג שלוש חטיבות עסקיות לכדי חטיבה אחת שהיקף פעילותה יהיה מעל 4 מיליארד שקל. מטרת המהלך היא "ליצור מבנה מוטה עסקים וניהול אחיד של כלל פעילות התעופה". לשם כך ינוהל מו"מ מול ארגון העובדים.

 

דירקטוריון התעשייה האווירית בראשות היו"ר הראל לוקר אישר את הצעת מנכ"ל החברה יוסי וייס, להקמת חטיבת תעופה שתרכז את כלל עסקי התעשייה האווירית בתחום התעופה. כיום פועלות בחברה שש חטיבות שמתנהלות בצורה עצמאית, עם מחזורי מכירות של מיליארדי שקלים לחטיבה, לאחר ביצוע השינוי יפעלו ארבע חטיבות בלבד. חטיבת התעופה החדשה תתמקד בארבעה קווי עסקים ברורים: פיתוח וייצור כלי טייס, פיתוח וייצור מכלולים תעופתיים, הסבות והשבחות כלי טיס, ותחזוקת כלי טיס. לתפקיד מנהל החטיבה החדשה ימונה יוסי מלמד, המנהל כיום את חטיבת בדק.

 

בהתאם להודעה : "המבנה החדש יהיה מוטה קווי עסקים ודומה לזה המקובל בחברות גלובליות דומות ומובילות בעולם. המהלך יאפשר העמקת הסינרגיה בין פעילויות התעופה השונות בחברה ויביא להתייעלות תפעולית משמעותית. השינוי הארגוני יכלול גם יציאה מתחומי פעילות קיימים שאינם רווחיים".

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x