$
בורסת ת"א

האם את העסקה השלישית והכדאית מכולן יצליח סיידוף לסגור?

אחרי הניסיונות שלא הבשילו במגעים לרכישת כלכלית ירושלים ואפריקה ישראל, נכנס איש העסקים נתי סיידוף, שנולד בירושלים ולמד בארה"ב, לחלון הזדמנויות נוח במו"מ על רכישת בזק, כשאלוביץ' ניצב עם הגב לקיר

גולן חזני 00:1325.12.17

אחרי שניסו לרכוש שתי חברות חדלות פרעון, ונכשלו, מתקרבים האחים נתי ועופר סיידוף לרכישה של חברה שלישית - בזק - שהיא גדולה משתי האחרות גם יחד, בהסדר חוב. רק שהפעם המו"מ מתנהל לא מול מחזיקי אג"ח אלא מול בנקים. בעוד שבכלכלית ירושליםהוא נוהל מול בעלי מניות של החברה בהצעת רכש שהגישו, ובאפריקה ישראל הוא נוהל מול נציגות עיקשת של מחזיקי אג"ח.

 

 

ההצעה בכלכלית ירושלים שסיידוף ביקש לרכוש רבע ממניותיה הוגשה בתחילת השנה והיתה נמוכה לטעמם בצורה קיצונית של בעלי המניות של החברה שהעדיפו הצעות של זוהר לוי מסאמיט ודוד פורר מניאופארם. סיידוף לא הגיע במשך כל ההתנהלות אפילו פעם אחת לארץ. במקומו ניהל את המו"מ תמיר כהן מנהל העסקים שלו.

 

מול אפריקה ישראל מתנהל מו"מ מזה שנה וסיידוף הגיע לבקש שלוש פעמים וגם נפגש עם חלק מהמוסדיים בארץ. כמו לב לבייב הוא ממוצא בוכרי ובינו לבין לבייב יש בחצי השנה האחרונה קשר שבו הם מדברים על החברה שלבייב החליט שלא להתמודד עליה.

 

במו"מ מול נציגות האג"ח של אפריקה התנהל סיידוף בעקשות ועורר כעס בקרב הנציגות אחרי שסגר עימם הסכם וביקש הנחה קטנה. המו"מ מולו היה סיזיפי אולם בסופו של דבר נאלץ להעלות את הצעתו שלוש פעמים לאחר שמוטי בן משה חזר למאבק על החברה והציג נחישות רבה יותר ונכונות גבוהה יותר לשלם מחיר גבוה בהרבה מזה שדובר בתחילה. בסופו של דבר החליט סיידוף לפרוש, כנראה בד בבד עם הבנה ש"שולחן ליד" מסתתרת עסקה הרבה יותר קורצת.

 

 

נתי סיידוף נתי סיידוף

 

 

סיידוף התעניין בבזק לראשונה לפני חצי שנה אולם אלוביץ' לא היה בשל אז למכור. הפעם הבין סיידוף שהוא איש עסקים ממולח שאלוביץ' נמצא עם הגב אל הקיר ושהבנקים העמידו אותו במצב של אין ברירה, ונכנס בחלון הזדמנויות רגיל שאיפשר לו לסגור תוך יומיים עסקה מהירה עם אלוביץ'. עתה ממתינים השניים לאישור של הבנקים למתווה שבו יצטרכו למחוק מאות מיליוני שקלים. סיידוף אמור לשלם לא יותר מ-350-400 מיליון שקל אבל יקח על עצמו חובות של כמיליארד שקל.

 

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נתי (63) ועופר (58) סיידוף נולדו בירושלים וגדלו בה ובהרצליה, שבין לבין היה נתי שנה אחת נער חוץ בקיבוץ. נתי הוא איש העסקים הדומיננטי בין השניים ואת הונו צבר במשבר 2008, עת רכש מהבנקים נכסים במחירי חיסול.

 

בתחילת שנות העשרים לחייו נסע נתי ללמוד כלכלה ב-UCLA בלוס אנג'לס, ולאחר לימודיו באוניברסיטה החל לעסוק בסחר יהלומים, יחד עם אחיו. במהלך שנות ה-80 החלו האחים להשקיע גם בנדל"ן מניב שכלל מתחמים להשכרה, משרדים וקרקעות. וכיום הוא מחזיק עפ"י הערכות בקרקעות בהיקף 3 מיליארד דולר.

 

בתקופת המשבר של 2008 נכנסו האחים גם לתחום הפיננסים כשרכשו מהבנקים האמריקאים הלוואות מגובות נדל"ן. ערכן של הלוואות אלה זינק לאחר המשבר, והניב רווחים של מאות מיליוני דולרים לשניים.

 

בשנים האחרונות נכנסה החברה של האחים - קפיטל פורסייט - להשקעות גדולות במרכז לוס אנג'לס; ב-2013 לבדה רכשה החברה כ-10 בניינים מרכזיים בלב העיר. סיידוף שומר על עמימות ומקפיד להתרחק מכלי התקשורת. הנזילות שלו מאפשרת לו לפעול במהירות בעסקאות שהן הזדמנות וזוהי בדיוק הסיטואציה בבזק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x