$
בורסת ת"א

חשיפת כלכליסט

סיידוף סיכם עם אלוביץ' על רכישת יורוקום, מחכים לאישור של דיסקונט

עדכון: תנאי העסקה לרכישת יורוקום, בעלת השליטה בבזק, סוכמו בשעות האחרונות בשיחות בין הצדדים. הפועלים אישר את המהלך ועתה ממתינים לתשובת דיסקונט. סיידוף צפוי להזרים 400-350 מיליון שקל ליורוקום שישמשו לפרעון חלק מחוב החברה

גולן חזני 22:1824.12.17

בשעות האחרונות הושגו הסכמות עקרוניות בין שאול אלוביץ' לנתי סיידוף למכירת הבעלות על חברת יורוקום לסיידוף. על פי ההסכמות, ירכוש סיידוף את מלוא הבעלות על החברה שמחזיקה בשליטה בבזק.

 

 

 

הבנקים המממנים של יורוקום הם הפועלים, דיסקונט והבינלאומי. עתה ממתינים הצדדים לאישורם, לאחר שבנק הפועלים אישר את מתווה העיסקה, ואילו דיסקונט, המלווה הגדול של יורוקום, טרם השיב, אבל ההערכות הן שגם הוא יאשרה. נראה כי רק בבוקר (ב') יהיה ניתן לדעת אם האישור יתקבל וניתן יהיה לדחות את הדיון המשפטי שנקבע לשעה 11.30 בתביעת הפירוק של הבנקים נגד יורוקום תקשורת.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סיידוף התמודד עד היום על רכישת השליטה באפריקה ישראל במהלך שבו היה אמור להזרים במזומן 480 מיליון שקל לחברה. העובדה שהכין את הסכום המדובר ולא ירכוש את אפריקה מאפשרת לו לפנות את הסכום לרכישת השליטה בבזק.

 

בעסקה המדוברת צפוי סיידוף להזרים סכום קטן יותר של 400-350 מיליון שקל ליורוקום שישמש לפרעון חלק מהחוב הבנקאי של יורוקום בסך 961 מיליון שקל. במקביל תתבצע מחיקה שלגביה מתנהל מו"מ ברגעים אלה של 300-200 מיליון שקל מחובותיה של יורוקום תקשורת, חובות שקיימים גם לבזק, לספקים, וגופים ורשויות נוספות, ומגיעים להיקף של 1.5 מיליארד שקל. במו"מ נידון מתווה לרכישת 100% ממניות יורוקום מידי אלוביץ' לסיידוף.

 

המשמעות של המהלך היא שהבנקים בראשות הפועלים הכניעו את אלוביץ' בתביעת הפירוק של יורוקום וגרמו לו למכור את החברה בתנאי לחץ ובמחיר הרבה יותר נמוך משיכול היה למכור בתנאים רגילים.

 

מימין: אלוביץ' וסיידוף מימין: אלוביץ' וסיידוף צילום: יובל חן, מתוך אתר IAC

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x