$
שוק ההון

סמי מצלאווי עזב את תפקיד המנכ"ל של חברת הבנייה שלו: ערן מזור יחליפו

מזור משמש כסמנכ"ל הכספים של החברה ורק לפני חודש היה אמור לעבור למתחרה חנן מור

אורן פרוינד 18:0218.12.17
סמי מצלאווי, הבעלים של חברת הבנייה מצלאויי שקרויה על שמו, עזב את תפקיד המנכ"ל של החברה. ערן מזור, סמנכ"ל הכספים של החברה שרק לפני חודש היה אמור לעבור למתחרה חנן מור, ימונה במקומו של מצלאווי.

 

במסגרת תפקידו טיפל מזור בהתנהלות מול שוק ההון, וכן במשאים ומתנים מול מחזיקי החוב - טיפול שהיה חיוני במצלאוי בשל מצבה הקשה. חברת הבנייה מצלאוי נקלעה בשנים האחרונות למצב פיננסי קשה. לחברה יש התחייבויות של כ־140 מיליון שקל שעליה לפרוע עד סוף 2018, כשכדי לעמוד בתשלומים עליה למכור נכסים מניבים.

 

החברה רושמת מדי שנה הפסדים בשל עיכוב בהשלמת פרויקטים, והוצאות מימון גבוהות — מה שמחמיר את מצבה. במחצית הראשונה של 2017 הפסידה מצלאוי 12.88 מיליון שקל, ובכל 2016 הפסידה החברה 35 מיליון שקל. בחמש השנים האחרונות הפסידה מצלאוי יותר מ־100 מיליון שקל, אף שבנתה פרויקטים למגורים באזורי הביקוש.

 

מה שעוד מעיב על התנהלות החברה הוא סכסוך בין הבעלים — סמי מצלאוי, המייסד והמנכ"ל של החברה, וקבוצת משקיעים בראשות אליהו קנפלר, המשמש יו"ר החברה. קנפלר, משקיע חרדי הפועל בשוק ההון, הגיע לחברה בתחילת 2016 במטרה לחלץ אותה ממצוקת נזילות שאליה נקלעה. בתחילה הזרים קנפלר הון לחברה, אך בשל אי־הבנות בין מצלאוי לקנפלר לא קיים האחרון את הפעימה השנייה של הסכם ההשקעה.

 

סמי מצלאוי סמי מצלאוי צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x