$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

חודשיים לאחר הרכישה: פרוטרום מפטרת רבע מעובדי אנזימוטק

יצרנית חומרי הטעם והריח פתחה בסבב שימועים לקראת פיטורים של 40 עובדים שמועסקים באנזימוטק. על פי ההערכות, מספר המפוטרים עלול להגיע ל־60. פרוטרום רכשה את אנזימוטק באוקטובר האחרון לפי שווי חברה של 290 מיליון דולר

ליאור גוטמן 06:5618.12.17

אחרי המיזוג עם אנזימוטק, פרוטרום מתחילה בהתייעלות הכואבת. פרוטרום, המייצרת חומרי טעם וריח לתעשיות התזונה והקוסמטיקה, החלה לקיים ביום חמישי האחרון סבב שימועים לקראת פיטורי עשרות עובדים שהועסקו באנזימוטק, כך נודע ל"כלכליסט". פרוטרום רכשה את אנזימוטק באוקטובר האחרון לפי שווי חברה של 290 מיליון דולר.

 

בשלב הראשון בוצעו שימועים ל־40 מעובדי החברה, ועל פי ההערכות היקף הפיטורים עלול להסתכם ב־60 איש - כרבע מעובדי החברה ממגדל העמק, שהחזיקה עד רכישתה 235 מועסקים בישראל.

 

המפעל של אנזימוטק במגדל העמק המפעל של אנזימוטק במגדל העמק צילום: אלעד גרשגורן

 

 

בפרוטרום לא הכחישו את הפיטורים ומסרו בתגובה: "תהליכי המיזוג בין פרוטרום ואנזימוטק מתקדמים לפי התוואי המתוכנן והמוסכם, במטרה להאיץ את צמיחת תחומי הליבה האסטרטגיים לפרוטרום. זאת תוך התייעלות ושיפור מהותי והכרחי ברווחיות אנזימוטק.

 

"בכוונתנו לפעול להשגת יעילות עסקית ותפעולית מרבית, לשיפור מבנה העלויות, להבראת החברה ולמיצוי הפוטנציאל הרב הטמון באנזימוטק". בכיר המעורב במהלך טוען כי מדובר בצמצום תקנים כפולים או בכוח אדם שאינו נדרש לחברה לאחר המיזוג.

 

עם השלמת רכישת אנזימוטק אמר אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום: "פרוטרום תשנה את דרך הניהול של הפעילות - אנחנו לא יודעים לנהל עסק מפסיד".

 

לפני כחודש דווח ב"כלכליסט" כי עסקת המיזוג יצאה לפועל חרף התנגדות ראשונית של הנהלת אנזימוטק להצעת הרכש שהוגשה והמלצתה לבעלי המניות להתנגד. באוגוסט הודיעה פרוטרום על הגדלת אחזקתה באנזימוטק, לאחר שרכשה מבעלת המניות הגדולה קרן פולסון 9.2% תמורת 24 מיליון דולר. במקביל הודיעה פרוטרום כי תגיש הצעת רכש מלאה ליתר המניות בהקדם האפשרי, כפי שאכן עשתה.

 

לאנזימוטק, שנוסדה ב־1998, שני מגזרי פעילות עיקריים: מגזר התזונה ומגזר ה־VAYA Pharma, שבמסגרתו מיוצרים מוצרי תזונה קלינית. אלה כוללים תוספי מזון המיועדים לסייע בתזונה נכונה, וכן לאנשים המתמודדים או מחלימים ממצבים רפואיים שונים.

 

פרוטרום מצטרפת לשורה של ארגונים שמצמצמים בימים אלה את מצבת כוח האדם שלהם. אלה כוללים את פיטורי האלפים הצפויים בטבע, כ־250 עובדי חיפה כימיקלים וכ־140 עובדי נגב קרמיקה, שטרם חלפה סכנת הפיטורים מעל ראשם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x