$
שוק ההון

ערב פתיחת המסחר בחוזים העתידיים: הביטקוין נסחר סביב 20 אלף דולר

המטבע הווירטואלי חצה היום את רף 20 אלף הדולר במהלך המסחר בסין; לפי אתר coindesk, שוויו של הביטקוין מתקרב לרף זה ובכך מסכם ראלי של 20% רק מאז הסופ"ש האחרון; הלילה ייפתח לראשונה המסחר בחוזים העתידיים על המטבע בבורסת CME בארה"ב

רעות שפיגלמן 15:5317.12.17

עוד זינוק מאז סוף השבוע: הביטקוין חצה היום (א') את רף 20 אלף הדולר במסחר ב-OKCoin exchange בסין. זאת לאחר שחצה את רף ה-18 אלף דולר למטבע ביום שישי האחרון וביום שבת חצה את רף ה-19 אלף דולר.

לפי אתר coindesk, המחיר עומד עתה על 19,659 דולר, ובכך מסכם המטבע ראלי של 20% רק מאז סוף השבוע האחרון. בהסתכלות על החודש האחרון מחירו של המטבע זינק בכ-100%. שווי השוק של הביטקוין עומד עתה על 330 מיליארד דולר.

 

בלילה שבין ראשון ושני ייפתח לראשונה בבורסת CME שבארה"ב המסחר בחוזים עתידיים על הביטקוין, זאת לאחר שבשבוע שעבר נפתח לראשונה המסחר בחוזים על ביטקוין בבורסת ה-CBOE. השקת החוזים העתידיים מגיעה כשבועיים לאחר שבדויטשה בנק ציינו שקריסה אפשרית של מטבע הביטקוין בשנת 2018 מהווה אחד הסיכונים המובילים לכלכלה העולמית בשנה הבאה - לצד עלייה חדה באינפלציה והאיום מצפון קוריאה.

 

ביטקוין ביטקוין צילום: ALTCOINTODAY

 

ארבע שעות לאחר השקת החוזים העתידיים ב-CBOE בשבוע שעבר נרשמה קפיצה של 20% בשווי החוזה – מה שהביא להפסקת מסחר זמנית. מחירו של חוזה נכון ליום שישי האחרון בבורסה זו עמד על 17,680 דולר. הבורסה שבה צפוי להיפתח המסחר בלילה שבין ראשון לשני -CME - היא בורסה משמעותית בהרבה בהיקפי המסחר בה לעומת ה-CBOE. חוזה על ביטקוין ב-CBOE עומד על היקף של מטבע אחד ואילו חוזה ב-CME יעמוד על חמישה מטבעות ביטקוין.

 

במהלך סוף השבוע הזהיר אנדרו ביילי, יו"ר הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) בבריטניה, את המשקיעים מפני רכישת ביטקוין. "אם אתם מעוניינים להשקיע בביטקוין, תהיו מוכנים להפסיד את כל הכסף שלכם", אמר ביילי בראיון ל-BBC.

 

 

 

לדברי ביילי, היעדר התמיכה מצד הממשלות והבנקים המרכזיים במטבע הווירטואלי הפופולארי בעולם, היא ההוכחה שהזרמת כספים לביטקוין אינה השקעה בטוחה. עוד הוסיף כי רכישת המטבע היא מקבילה להימורים ושנלווית לה אותה רמה של סיכונים. "כשמסתכלים על מה שקרה השנה, אני מרגיש צורך להזהיר, יש לנו ידע מועט על מה שמשפיע על מחיר הביטקוין", הדגיש ביילי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x