שוק ההון

נתניהו יפגש עם מנכ"ל טבע: יפעל למניעת סגירתו של המפעל בי-ם

רה"מ שוחח הערב עם יו"ר ההסתדרות בעניין ואמר שיפעל למזער את הפגיעה בעובדים; גם כחלון צפוי להיפגש עם המנכ"ל שולץ, שכתב לנתניהו: "אני מבקש להתנצל בכנות ובאופן אישי בשם הנהלת טבע הקודמת על המצב עימו מתמודדת החברה כיום"

אמיר רוזנבאום ועמרי מילמן 20:5814.12.17

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (ה') עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בנוגע לתוכנית הפיטורים המקיפה בטבע, ואמר כי יפעל למזער את הפגיעה בעובדים ולמנוע את סגירת פעילות החברה בירושלים. נתניהו אמר גם כי בכוונתו להיפגש בראשית השבוע הבא עם מנכ"ל טבע, קור שולץ, על מנת לטפל בנושא.

 

 

 

במקביל, גם שר האוצר משה כחלון הודיע כי יקיים פגישה עם שולץ בשבוע הבא, לאחר שביממה האחרונה קיים לדבריו מספר רב של שיחות עם בכירי טבע. לדבריו, "אני כואב את כאבם של כל עובדת ועובד ביום הקשה הזה. כל אחד מהם הוא כל עולם ומלואו. ממשלת ישראל תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת לסייע לכל עובד שימצא את עצמו מחוץ לשוק התעסוקה".

 

שולץ כתב היום לנתניהו כי "אני מבקש להתנצל בכנות ובאופן אישי בשם הנהלת טבעהקודמת על המצב עימו מתמודדת החברה כיום". זאת בהתייחסו לתוכנית הקיצוצים הגדולה בחברה, כולל פיטורי 1,700 עובדים בישראל. 

 

"לאחר בחינה מדוקדקת של החלופות, אין לנו ברירה אחרת – אנחנו חייבים להציל את טבע - וכך נעשה", כתב שולץ והוסיף כי ללא נקיטת צעדים נמרצים בזמן הקרוב "גובר הסיכון להשתלטות פוטנציאלית על ידי מוסדות פיננסיים או גורמים אקטיביסטים בעלי אינטרס אישי".

 

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
72% 14% 14%

 

עוד כתב שולץ כי תוכנית הארגון מחדש חיונית להשבת הביטחון הפיננסי והיציבות העסקית של טבע. "אנו נפחית באופן משמעותי את בסיס העלויות של החברה, נפשט ונייעל את הארגון, נגביר את היעילות והפריון ובכך נשפר את הביצועים העסקיים, הרווחיות ותזרים המזומנים".  

 

עוד כתב המנכ"ל כי "אני מחויב לשמור את המטה העולמי של טבע בישראל, ובכלל זה את לשכתי. אני עושה זאת כחלק ממחויבותי לישראל ומתוך ביטחון מרבי בפוטנציאל להצלחתנו כאן בטווח הארוך. במהלך 30 שנותיי בתעשיית התרופות, למדתי להעריך ואף להעריץ את טבע כחברה מובילה וייחודית בענף, בשל מחויבותה הבלתי מתפשרת לפתח ולספק תרופות איכותיות למאות מיליוני מטופלים מדי יום. טבע הגיעה למעמדה הגלובלי המוביל גם בזכות הרוח הישראלית המאפיינת את החברה כבר למעלה מ-116 שנה. התוכנית עליה הודיעה החברה היום נועדה בראש ובראשונה לממש את שאיפתנו המשותפת - לשמר את טבע כחברה גלובלית חזקה, אשר בסיסה בישראל".

 

מימין ראש הממשלה בינימין נתניהו ומנכ"ל טבע קור שולץ מימין ראש הממשלה בינימין נתניהו ומנכ"ל טבע קור שולץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

שולץ אמר מוקדם יותר היום בשיחת ועידה עם משקיעים כי "עוד שנתיים טבע תיראה טוב, ועוד חמש שנים - מצוין. "אנו נתמקד בחוב ונחסל את רובו בשנים הקרובות. נשקיע את כל הרווחים שלנו למען מטרה זו".

 

 

 

עוד אמר כי "לטבע יש 80 מפעלי ייצור - לפי המכירות אנחנו לא צריכים כל כך הרבה מפעלים, אפשר הרבה פחות", הוסיף שולץ בעניין זה ואמר שתוך 10 שנים הוא צופה שלטבע יהיו 8-12 מפעלים בלבד.

 

"חייבים להציל את טבע"

 

שולץ שוחח הערב עם שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, ואמר כי "חייבים להציל את טבע". שולץ ציין את מחויבות החברה לישראל ואת התרומה של מדינת ישראל והפיתוחים שלה להצלחת החברה. עוד הוסיף שולץ כי הוא רואה בחדשנות הישראלית אמצעי חשוב להצלחת החברה בעתיד.

 

כהן אמר לשולץ כי "אני מצפה שבפגישתנו הקרובה נפעל יחד לצמצם את הפיטורים ולשמר את מרבית מקומות העבודה ואתרי החברה בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x