$
שוק ההון

מנכ"ל טבע קור שולץ: "עוד שנתיים טבע תיראה טוב, ועוד חמש שנים - מצוין"

בשיחת הוועידה שקיים עם משקיעים העריך שולץ כי תוך 10 שנים טבע תהיה עם 8-12 מפעלים בלבד - לעומת 80 כיום: "החברה צריכה להתמקד רק במוצרים רווחיים - מה שלא רווחי יופסק"

דרור רייך 15:2214.12.17

"עוד שנתיים טבע תיראה טוב, ועוד חמש שנים - מצוין", כך אמר מנכ"ל החברה קור שולץ בשיחת ועידה שקיים היום (ה') עם משקיעים לאחר הצגת תכנית ההתייעלות. לדבריו, הסיבה לתוכנית האגרסיבית נובעת מהצפייה לירידה במכירות הקופקסון ברבעונים הקרובים, לסביבת שוק קשה, בעיקר בארה"ב, ולמיעוט השקות של תרופות חדשות. 

 

"אנו נתמקד בחוב ונחסל את רובו בשנים הקרובות. נשקיע את כל הרווחים שלנו למען מטרה זו", המשיך מנכ"ל חברת הפארמה. החוב הכספי של טבע, על פי מצגת של החברה, עומד כיום על סך של 35 מיליארד דולר. שולץ סבור שטבע תפרע כ-3.5 מילארד דולר מהחוב בשנת 2018, 4 מיליארד דולר ב-2019, 4.3 מיליארד דולר ב-2020, 4.2 מיליארד דולר ב-2021 והחזר נמוך יותר של 1.7 מיליארד דולר ב-2022.

 

התוכנית הדו שנתית שהציג שולץ צפויה לחסוך לטבע 3 מיליארד דולר עד סוף 2019, מתוך בסיס עלויות משוער של כ-16.1 מיליארד דולר ב-2017. במסגרת התכנית, טבע מתכוונת לסגור או למכור מספר משמעותי של אתרי מו"פ, מטה ומשרדים בכל העולם. "החיסכון בעלויות הוא שיאפשר לנו לעמוד בהתחיבויות שלנו", אמר שולץ.

 

"חלק מהמוצרים של טבע כבר לא מספיק רווחיים. כדי ליצור לחברה פרוטפוליו תרופות חזק, אנו נעשה בחינה של כל מוצר ומוצר וייתכן שנוותר על ייצור של חלק מהתרופות ובעקבות כך נוותר גם על מפעלי ייצור", הוסיף. שלוץ התייחס לכך ש-20% מהמוצרים של החברה אחראים ל-80% מהיקף המכירות. "החברה צריכה להתמקד רק במוצרים רווחיים - מה שלא רווחי יופסק", הוא ציין.

 

"לטבע יש 80 מפעלי ייצור – לפי המכירות אנחנו לא צריכים כל כך הרבה מפעלים, אפשר הרבה פחות", הוסיף שולץ בעניין זה ואמר שתוך 10 שנים הוא צופה שטבע תהיה עם 8-12 מפעלים בלבד.

 

לגבי סוגית המס בישראל ומה ההשלכות שלה על טבע הוא אמר כי מס זה נושא מורכב ושהוא לא צופה שינוי פוליטי קיצוני שישנה את רמת המיסים שטבע משלמת. "טבע משלמת כיום בישראל מס על רווחיה בשיעור של כ-15.5 אחוז. אנו מאמינים ששיעור זה יעלה קצת ב-2018".

 

מנכ"ל טבע החדש קור שולץ מנכ"ל טבע החדש קור שולץ

בטל שלח
    לכל התגובות
    x